Antalya Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları

Kızlık zarı dikiminden sonra enfeksiyon riskinin minimuma indirilmesi ve işlemin güvenli bir şekilde tamamlanması için mutlaka steril koşullarda uygulanmış olması gerekir. Yetkisi olmayan kişiler tarafından kızlık zarı dikimi yapılamaz. Bu noktada hastaların da iyi bir değerlendirme yapması ve mutlaka alanında uzman bir jinekologa başvurması gerekir. Antalya' da  kızlık zarı dikimi fiyatları ise değişkenlik göstermektedir. Geçici ve kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatları da değişebilir. Bu nedenle kızlık zarı dikiminde fiyatların hastaya özel olarak belirlenmesi en doğrusudur.

Uzman Doktor ve Bayan Hemşire Gözetiminde Sağlıklı ve Güvenli kızlık zarı dikimi 

Muayenehane İletişim
Siz Değerli Hastalarımızı Kliniğimize bekleriz.

Muayenehane İletişim

Randevu ve İletişim için 

☎️ +90 532 293 54 34 Nolu Telefondan Ulaşabilirsiniz


HASTALARIMIZIN YORUMLARI İÇİN TIKLAYIN! 


Kızlık zarı nedir?   

 
Tıbbi adı hymen olan kızlık zarı; vajen girişinin 1,5 cm içerisinde bulunan perdemsi yapı şeklinde tanımlanır. Kanal şeklinde olan vajen duvarı ile sarılmıştır. Çapı yaklaşık 2-3 cm olan kızlık zarının kalınlığı ise 1 ila 3 mm arasında değişkenlik gösterir. Kızlık zarı, ince ve gevşek doku yapısında olup, bozulduğunda bir perdeye benzeyen çerçeve kaybolur. Perde şeklinde olan bu yapının ortası açıktır ve adet kanamaları buradan dışarı gider. Yani vajinanın tamamen kapalı olması söz konusu değildir. Kadınların tamamında farklı yapıda ve farklı yerde bulunan bir kızlık zarı vardır. Bu durum, farklı tipteki kızlık zarlarının meydana gelmesine neden olmuştur. 
Kızlık zarı dikimi niçin yapılır?   
Ülkemizde kızlık zarı çok önemli kabul edilir ve farklı nedenlerden dolayı diktirilmek istenebilir. Kişinin kendisini psikolojik olarak rahat hissetmesi ve toplum baskısından kurtulmak, öne çıkanlar nedenler arasındadır. Kızlık zarı nedir, ne işe yarar, görevleri nelerdir, nasıl dikilir tarzındaki soruların cevaplarını öğrenmek istiyorsanız, yazımızın devamında yer alan bilgiler sayesinde aklınızdaki sorulara cevap bulabilirsiniz. Kızlık zarı ile ilgili bir sorununuz var ise bunun pratik şekilde çözümü için Antalya’da bulunan muayenehanemize gelebilir ve yüz yüze yapacağımız detaylı bir görüşme sonunda sorununuzun çözümüne ulaşabilirsiniz. Verdiğimiz hizmette en iyi teknikler, steril koşullarda uygulanmakta ve yapılan işlem mutlak surette gizli tutulmaktadır. 

Gizlilik taahhütnamesi

Antalya kliniğimize başvurma sebebiniz ve kişisel bilgileriniz yasal haklarınız kapsamında (T.C. Sağlık Bakanlığı Hasta Hakları Yönetmeliği R.G. 01.08.1998, 23420) tamamen gizli tutulacaktır. Başka şahıslara kişisel bilgileriniz, hastalığınız ve tedaviniz hakkında bilgi verilmez


Kızlık zarı ( Hymen) çeşitleri:  Yuvarlak kızlık zarı (Anüler Hymen):  

Yuvarlak kızlık zarı; ortasında delik bulunan ve halka şeklinde olan kızlık zarlarına verilen isimdir. Ortada bulunan deliğin yeterince büyük olması, cinsel ilişki sırasında penisin buradan geçişi sırasında yırtılamasına enden olabilir. Halk arasında bu durum esnek kızlık zarı olarak ifade edilirken, tıp dilinde ise hymen duhule müsait olarak ifade edilir. Bu tipte görülen hymen oranı %60 ila %95 arasındadır ve genel olarak bu tipten kızlık zarı görüldüğü söylenebilir. 

Yarım Ay Kızlık Zarı (Kresentrik Hymen):  

Adından da anlaşılacağı gibi zar, yarım ay gibi görünür. Üst kısımda daha ince olan zar, arka kısımda ise belirgin bir şekildedir. Bu tür zarlar ilişki sırasında genellikle yırtılmazken, görülme sıklığı ise farklılık gösterir. 

Deliksiz kızlık zarı (İmperfore Hymen): 

Hymen ortasında delik olmayan ve vajina girişinin tamamen kapalı olduğu kızlık zarlarıdır. Bu zara sahip olanlar adet görmezler. Vajina kapalı olduğu için adet kanaması dışarı atılamaz ve vajina içine adet kanı toplanır. Ağrılı bir durum olup, cerrahi işlemle zar açılarak tedavi edilebilir. 

Ara Bölmeli Kızlık Zarı (Septalı Hymen):  

Ortasında boşluğu bölen bir doku parçasının olduğu kızlık zarıdır. Görülme sıklığı %1,5 ile %5 arasında değişir. 

Yarım Ara Bölmeli Kızlık Zarı: 
İşlevsel açıdan hiçbir önemi olmayan yarım ara bölmeli kızlık zarı, sadece jinekolojik muayenelerde tesadüfen görülebilir. 

Kribriform Hymen:  

Delikli bir kambura benzer ve hymen ortasından birden fazla delik bulunur. 

Mikroperfore Hymen:  

Zarın ortasında yer alan deliğin küçük olması, adet kanamasının sancılı geçmesine neden olabilir. Bazı durumlarda cerrahi müdahale ile deliğin biraz genişletilmesi gerekebilir. 

Dentiküler Kızlık Zarı :   

Nadir görülen bir durumdur ve kızlık zarının deliği ilginç bir görüntüye sahiptir. 

Fimbrial Kızlık Zarı : 

Fimbria olarak bilinen fallop tüpün son kısmına benzemesinden dolayı zara bu isim verilmiştir
Dudak Şeklinde Kızlık Zarı: 

Çok nadir görülen kızlık zarı türlerinden olup, burada zarın içinde yer alan delik bir dudak şeklindedir. 

Multipar Hymen:  

Normal doğuma bağlı olarak yırtılan kızlık zarından geriye kalan kısımlar olduğundan bunlar karinkül hymen artığı şeklinde isimlendirilir. 
Neden insanlarda bu kadar çok kızlık zarı (hymen) çeşidi var? 
İnsanların diğer uzuvlarının genel yapısı aynı olsa dahi, bu uzuvlar arasında farklılık olması, kızlık zarlarında da benzer şekilde farklılıklar vardır. Bu farklılıkların genel olarak bir önemi yoktur ve bunların pek çoğu tesadüfen jinekolojik muayene sırasında fark edilmektedir. 


Esnek zar nedir? 

Kızlık zarlarının bazıları daha esnek bir yapıya sahiptir. Bu tür zara sahip olan kadınların ilk ilişkide zarları yırtılmaz. Bu durum, esnek zarın varlığına bağlanır. Kadınların en az %10’unda görülen esnek zar, toplumun geneli tarafından bilinmez. Özellikle bazı bölgelerde halen ilk ilişkiden sonra çarşaf gösterme gibi adetler olması, bu tipte zara sahip olmayı sorun haline getirebilir. 

Kızlık zarı geride ne demek? 

Vajinanın 1,5-s cm içerisinde yer alan kızlık zarı, özellikle kilolu olan kadınlarda 3-4 cm içeride olabilir. Bu durum, kızlık zarı geride şeklinde ifade edilir. 

Kızlık zarının önemi nedir? 

Kızlık zarı, sosyolojik boyutu ile öne çıkar. Birçok toplumda kızlık zarı, bekaret simgesi olarak kabul edilir. 

Kızlık zarı türleri sağlık sorunu mudur? 

Farklı türde olan kızlık zarları, bir sağlık sorunu olarak görülmez. Ancak sert yapılı, yüksek kenarlı ve septalı zarlara sahip olanların cinsel ilişki sırasında zorlanmaları, zaman için vajinismus sorununa neden olabilir. Vajinismus; kadınların cinsel ilişkiye girememesi ve cinsel ilişkiden aşırı korkması olarak ifade edilebilir. Bu durumun temelinde psikolojik sorunlar vardır, fakat kızlık zarının yapısal (anatomik) durumu da etkilidir. Bundan dolayı evlenmeden ya da ilk cinsel tecrübeyi yaşamadan önce kadınların kızlık zarı muayenesi olması çok önemlidir. 


Kızlık zarının yırtılması nasıl olur? Kızlık zarı nasıl bozulur? 

* Cinsel ilişki 
* Vajinaya yabancı bir cismin sokulması 
* Masturbasyon yaparken parmağın ya da farklı bir cismin hızlı ve sert bir şekilde vajene sokulması 
*Düşme veya çarpma gibi nedenlere bağlı olan darbeler 
Yukarıdaki nedenlerden dolayı kızlık zarı yırtılabilir ya da daha doğru bir deyişle "kızlık zarının bütünlüğü bozulabilir". 


Kızlık zarının patlaması nedir? 

Kızlık zarının patlaması ya da kırılması gibi bir durum söz konusu değildir ve bunlar yöresel ifadelerdir. Bu tür kavramların kullanılması, ilk gece korkusu ile ilgilidir. 

Kızlık zarının zedelenmesi nedir? Kızlık zarının zedelenmesi nasıl olur? 

Kızlık zarı zedelenmesi, zarın kısmi olarak bozulmasıdır. Burada anatomik bütünlük tam olarak bozulmaz. Yani kişi hala bakiredir ve yırtılma yüzeyseldir, vajen duvarına kadar inmemiştir.  


Kızlık zarı zedelenmesi ile kanama olur mu? 

Kızlık zarı zedelendiğinde genellikle az miktarda bir kanama olabilir. 

Kızlık zarının yırtılması ve zedelenmesi arasındaki fark nedir? Kızlık zarının zedelenmesinde yırtık vajen duvarına kadar inmez iken, zarın yırtılmasında ise yırtık vajen duvarına kadar iner. Zedelenmeden dolayı meydana gelene hasar çentik olarak ifade edilir. Kızlık zarında çentik olması, bekaretin devam ettiğini gösteren bir işaret olarak kabul edilir. Bekaret, sadece yırtık olması durumunda kaybolur. Yırtık ve zedelenme, bekaret testi ile tespit edilir. 


Kızlık zarı zedelendikten sonra yeniden kanama olur mu?  


Kızlık zarı zedelenmesi, tam bir yırtılma değildir ve bundan dolayı cinsel ilişki sırasında tam yırtılma meydana gelir ve bu da kanama ile sonuçlanır. 

Sürtünme veya masturbasyon ile kızlık zarı yırtılır mı? 


Hayır. Kızlık zarının yırtılması için vajina içine penisin ya da yabancı bir maddenin girmesi gerekir. Sürtünme veya mastürbasyon sırasında vajinaya bir cisim sokulmaz ve sadece masaj yapılırsa kızlık zarı yırtılmaz. 
Sürtünme veya mastürbasyon sırasında yaşanan orgazm, vajina içinde birkaç damla kan gelmesine neden olabilir. Böyle durumlarda kadınlar kızlık zarlarının yırtıldığını düşünebilir ya da bu yönde bir şüphe oluşabilir. Kesin bir tanı için jinekolojik muayene yapılası şarttır. Bu muayene sırasında gerçekleştirilen bekaret testinde yaşanan kanamanın rahimden mi geldiği yoksa zarın yırtılmasından mı kaynaklandığı tespit edilir. 

Rüya veya masturbasyon sırasında orgazm olmak kızlığa zarar verir mi? 


Hayır. Mastürbasyon ya da rüya görerek orgazm olmak, kızlık zarının yırtılmasına veya kızlık zarının bütünlüğünün bozulmasına neden olmaz. Böyle durumlarda bazen ufak lekelenme tarzı kanamalar görülebilir. Bunlar genel itibariyle orgazm sırasında meydana gelen rahim kasılmaları ile ilgilidir. Bunların kızlık zarına bir etkisi yoktur ve zara zarar vermez. 

Bekaret nedir? 


Cinsel ilişkiye hiç girmeyen ve vajina içerisine de yabancı bir cisim sokmayan kişilerin kızlık zarların bütünlüğünün korunma durumu, bekaret olarak tanımlanır. 

Bakire nedir? 

İlişki ya da zorlanma nedeniyle kızlık zarının bütünlüğü bozulmayan kadınlara bakire denir. Daha farklı bir ifade ile bekaretini kaybetmemiş kişilere bakire denir. 


Kızlık zarı kanaması ne renktir? 


Bu kanama hafif açık bir kırmızı ve pembeye yakın bir renkte gerçekleşir. 

Kızlık zarı yırtılması nasıl anlaşılır? 


Kızlık zarının durumu ile ilgili en doğru değerlendirme Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı tarafından yapılacak muayene sonrasında anlaşılır. Bu konuda bilgisi olmayan kişilerin kızlık zarının durumu ile ilgili bilgi vermesi mümkün değildir. Doktorun kızlık zarının bozulup bozulmadığını nasıl anladığını merak edebilirsiniz. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı tarafından yapılan muayene, jinekolojik masada gerçekleştirilir. Bu işlem sırasında vajinanın iç dudakları öne doğru çekilir ve kızlık zarı direkt olarak görülür. Bu sayede kızlık zarında herhangi bir zedelenme ya da bütünlüğünün bozulması olup olmadığı çok rahat bir şekilde anlaşılır. Jinekolojik muayene dışındaki röntgen ya da MR gibi seçenekler ile kızlık zarının değerlendirilmesi söz konusu değildir. Antalya’da bulunan muayenehanemize geldiğinizde kızlık zarı kontrolü yaptırabilir ve eğer kızlık zarınız bozulmuşsa isteğinize bağlı kızlık zarı dikimi hakkında en sağlıklı bilgileri tarafımızdan alabilirsiniz. 


Kızlık zarı nasıl dikilir? Kızlık zarı dikimi cerrahi bir işlemdir ve vajinal girişim 1-2 cm içerisinde yapılır. Antalya kliniğimizde gerçekleştirilen ön muayene sonucunda göre doku bütünlüğü tamamen kaybolmuş ya da farklı bir nedenden dolayı yırtılmış olan kızlık zarı, kişinin kendi isteği olması durumunda kısa bir süre içinde dikilir. Vajinanın girişinde bulunan ve genel olarak perdeye benzeyen bu yapının dikiminin ağrısız olduğu söylenebilir. Buradaki temel amaç, ilk ilişkide kanama yaşanmasını sağlamaktır. Kızlık zarı dikimi gerçekleştirildikten sonra hastalarımıza yapmaları gerekenler ve dikkat etmeleri gereken hususlar hakkında bilgi veriyor ve gerekli görmemiz halinde hastamızı muayene için tekrar çağırıyoruz. Sonraki muayenelerde zar dokusunda sorun tespit etmemiz halinde ek dikişiler ile bunu gideriyor ve en iyi sonucu almanızı sağlıyoruz. 


Kızlık zarı dikimi ne kadar sürer? 


Kızlık zarı dikimi geçici ve kalıcı olarak yapılabilir. Kalıcı bir kızlık zarına sahip olmak istiyorsanız işleminiz en fazla 30 dakika sürecektir. Geçici kızlık zarı dikimi ise sadece 10 dakika sürer. Bunun haricinde hazırlıklar ve ön muayene de hesaba katılırsa, süre en fazla 1 saat olur. Kullandığımız malzemenin eriyen bir yapısı olması, dikimden sonra dikiş alınmasını gerektirmez. Antalya Kızlık Zarı Merkezi’ne geldikten sadece 1 saat sonra günlük yaşamınıza dönebilirsiniz. 

Kızlık zarı dikimi Antalya: 
Antalya içerisinde kızlık zarı ile ilgili her türlü ihtiyaçlarınızı karşılıyor ve bu işlemler sonunda hastalara hem fiziksel hem de psikolojik destek sağlıyoruz. Kızlık zarı dikimi Antalya, merkezimizde acısız ve kısa bir sürede gerçekleştirilmektedir. Bu işlemin ardından hemen günlük yaşantınıza dönebilir ve bu durum sebebiyle zaman kaybetmezsiniz. Kızlık zarı dikimi cerrahi bir işlemdir, fakat bu işlem genel olarak çok zor değildir. Kızlık zarı dikimi Antalya, sizlere bu hizmeti özenli bir şekilde vermekte ve gerekli gizliliği en üst seviyede göstermektedir. 

Kızlık zarı dikimi çeşitleri: 
Kızlık zarının dikilme türleri iki çeşittir. Bunlar: 
1-Geçici kızlık zarı dikimi 
2-Kalıcı kızlık zarı dikimi 

Bu işlemler arasındaki temel fark, ilk cinsel ilişkinin ne zaman yaşanacağı ile ilgilidir. Eğer kızlık zarı dikiminden sonraki birkaç günlük süreçte cinsel ilişki yaşanacaksa geçici kızlık zarı dikimi seçeneği daha mantıklı bir seçim olacaktır. Fakat ilk cinsel ilişki bir ay ya da çok daha uzun bir süre sonra olacaksa bu defa kalıcı olan seçenek tercih edilmelidir. Kızlık zarı dikimi seçeneklerinin sürelerinin ve maliyetlerinin de farklı olduğu bilinmelidir. 

Hangi kızlık zarı dikimi tercih edilmeli? 


Söz konusu durum için farklı görüşler vardır, fakat daha güvenli olan seçeneğin kalıcı olan kızlık dikimi olduğu söylenebilir. Bununla birlikte ilk cinsel ilişkinin ne zaman gerçekleşeceği de bu konuda belirleyecidir. 

Geçici kızlık zarı dikimi ne zaman yapılır? 


Düğüne az bir süre kala ya da benzer bir acil durumda, geçici kızlık zarı dikimi seçeneği tercih edilir. Bu yöntemin birkaç gün sonraki cinsel ilişkiler için uygun olduğu unutulmamalıdır. 

Geçici kızlık zarı dikimi nasıl yapılır? 
Bu yöntemde kızlık zarının olduğu bölgede gizli dikişler yapılır ve zar parçalarının birbirine yaklaşması sağlanır. Böylece vajina girişinde belirgin bir daralma meydana gelir. Bu işlemden kısa bir süre sonra yaşanan cinsel ilişkide daralan vajina tekrar genişler ve atılan dikişler doğrultusunda zar yırtılır. Böylece kanama gerçekleşmiş olur. Cinsel ilişki sırasında buradaki dikişlerin hissedilmesi söz konusu değildir. Kısa bir işlem olan geçici kızlık zarı dikimi için anesteziye gerek duyulmaz. Bu işlem muayene ortamında güvenli ve gizli olarak yapılabilir. Bu işlemin kalıcı kızlık zarı dikimine göre daha uygun maliyetli olduğu söylenebilir. 

Kalıcı kızlık zarı ne zaman yapılır?  

Kısa bir süre içinde düğün ya da cinsel ilişkiye girme ihtimali yoksa kalıcı kızlık zarı dikimi yapılmalıdır. Bu işlemde temel olan kızlık zarının onarılmasıdır. Yapılan onarım uzun süre devam eder ve adından da anlaşılacağı gibi kalıcıdır. Kalıcı olan kızlık zarı dikiminden sonraki uzun yıllar boyunca cinsel ilişki olmasa dahi yapılan işlem kalır ve zar bütünlüğü bozulmaz. Kalıcı kızlık zarı dikimi yaptıran kişilerin merak ettiği hususlardan birisi, bu işlemin ne kadar süre ile kalıcı olduğudur. Söz konusu yöntemin beklentileri karşıladığı söylenebilir. 

Kalıcı kızlık zarı dikimi nasıl yapılır? 


Bu yöntemde iki farklı teknik uygulanır. Bunlar ilki flep kaldırma yöntemi, diğeri ise doku parçalarının ince işlemle dikilmesidir. Kalıcı kızlık zarı dikimi isteyen kişilerde yapılan ön muayenede yeteri kadar kızlık zarı kalıntısı bulunmaz ise flep kaldırma tekniği uygulanır. Fakat istenmesi halinde bütün vakalarda bu tekniğin uygulanması mümkündür ve söz konusu teknik son derece olumlu sonuçlar verir. Bu yöntemin temelinde kızlık zarının olması gereken yerdeki dokunun kaldırılması ve kızlık zarının eski haline gelmesi için yapılan dikimler vardır. Üç flep yöntemi ise daha gelişmiş yöntemdir. Burada mikro cerrahi ve üç kat dikiş uygulanarak yeni bir kızlık zarı oluşturulması söz konusudur. 

İkinci teknikte kalan kızlık zarı kalıntıları değerlendirilir ve kızlık zarı dikimi mikro cerrahi yöntemle yapılır. Bu yöntem sadece bir defa ya da sınırlı sayıda cinsel ilişkiye girmiş olan vakalarda kullanılabilir. Kalıcı kızlık zarı dikiminin sebepleriyle ilgili yapılan yorumlarda, kendini daha iyi hissetmek ve bu fikre alışmak şeklindeki cevaplar öne çıkmaktadır. 

Kalıcı kızlık zarı dikimi kesin sonuç verir mi? 


Bu işlemde mikro cerrahi tekniklerle desteklenen üç flep yöntemi kullanılırsa, yapılan işlem kesin sonuç verecektir. Kalıcı olarak dikimi yapılan kızlık zarının bütünlüğü, cinsel ilişkiye girene kadar bozulmaz. İlk ilişki ne kadar süre sonra olursa olsun, kanam gerçekleşir. 

Siz Değerli Hastalarımızı Kliniğimize bekleriz.
Randevu ve İletişim için 0242 229 34 34 Nolu Telefondan Ulaşabilirsiniz
OP. Dr. Cahit Bozyel
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı


Kalıcı kızlık zarı dikiminden sonra nelere dikkat etmek gerekir? 

Kızlık zarı dikimi yapıldıktan sonra kişinin dikkat etmesi gereken bazı hususlar vardır. Öncelikle bu işlemlerden sonra pansuman uygulanması söz konusu değildir. İşlemde kullanılan dikişlerin hem ince hem de eriyen bir yapıda olması sayesinde işlemden sonra ciddi bir kanama meydana gelmesi söz konusu dahi değildir. Bundan dolayı pansumana ihtiyaç duyulmaz, fakat genital bölgenin bakterilerden korunması için bazı küçük öneriler verilir. 

Kalıcı kızlık zarı dikimi sonrası dikkat edilmesi gerekenler: 

Kızlık zarı dikiminden sonra ilk ay bacakların açılmaması gerekir. Fakat dikimde üç flep tekniği kullanılmışsa, bu uyarıyı dikkate almaya gerek yoktur. İlk ay araç kullanmama, spor yapmama, bisiklete binmeme, küvette duş almama, havuza ve denize girmeme gibi yasaklar söz konusudur. Geçici olarak yapılan kızlık zarında ise öksürme, hapşırma, spor yapma gibi durumlar cinsel ilişkiye girene kadar yasaktır. Bu tür durumların dikişlere zarar verme ihtimali vardır. Ayrıca bu süreçte kabız olunmaması da çok önemlidir. 
Kızlık zarı dikimi iyileşme süresi: 

Yukarıda bahsedilen uyarılar dikkate alındığında iyileşme süreci oldukça hızlıdır. Bu süreçte giyim konusuna dikkat edilmeli ve genital bölgenin nemlenmesine neden olabilecek dar ve naylon kıyafetlerden uzak durulmalıdır. Bunların yerine geniş ve pamuklu kıyafetler tercih edilmelidir. 

Kızlık zarı dikiminden sonra merak edilen konulardan bir diğeri ise tuvalet temizliğidir. Bu dönemde tuvalet temizliğinin vulvadan makata doğru gerçekleştirilmesi son derece önemlidir. Ayrıca kızlık zarı dikiminin ardından tuvalet temizliğinin en önemli adımının kurulama olduğu bilinmeli ve bu işleme önem verilmelidir. 

Yapılan işlemden sonra ufak çaplı sayılabilecek kanamalar görülebilir. Lekelenme tarzında olan bu kanamaların yaşanması normaldir. Zaman geçtikçe söz konusu lekelenmeler azalacak ve sonunda ise kaybolacaktır. Fakat hafif kanama dışında yoğun kanamaların görülmesi normal değildir ve böyle durumlarda mutlaka uzman hekime başvurulması gerekir. Zarda meydana gelen duruma göre ek dikişler gerekebilir. 

Kızlık zarı dikiminin ardından görülebilen durumlardan birisi de vulvadaki kaşıntıdır. 10-15 gün süren bu kaşıntılar normaldir ve iyileşme belirtisi olarak yorumlanır. Fakat kaşıntıların bir süre sonra azalması gerekir. Bunun yerine sürekli bir artış söz konusu ise Antalya kızlık zarı dikim merkezine gelinerek gerekli kontrollerin yapılması gerekir. 

Kızlık zarı dikimi sonrası enfeksiyon olur mu? 


Cerrahi işlemlerin doğal sonuçlarından birisi enfeksiyonlardır. Kızlık zarı dikimi öncesinde vajinada bulunan enfeksiyonun, bu işlemden sonra artması söz konusu olabilir. Burada önemli olan enfeksiyon değil, enfeksiyonun tedavisidir. Bundan dolayı hızlı bir şekilde enfeksiyonun teşhisi yapılmalı ve daha sonrada tedaviye hızlıca başlanılmalıdır. Enfeksiyonun teşhisi için kötü kokulu, sarı ve yeşil renkteki vajinal akıntılar önemli belirtilerdir. Bu belirtilerin haricinde ateş ve ağrı da görülebilir. Söz konusu belirtilerin fark edildiği anda hızlıca Antalya kızlık zarı dikim merkezimize başvurmanız gerekir. Böylece ilca tedavisine başlamanız mümkün olur. 

Kızlık zarı dikimi kimlere yapılır? 


Kızlık zarı dikimi için gerekli olan tek şart, 18 yaşını doldurmaktır. Bunun haricinde herhangi bir şart yoktur. Hangi yaşta olursanız olun kızlık zarı dikimi yaptırabilirsiniz. Ayrıca bu işlem için evli ya da bekar olmanızın bir önemi yoktur. Daha önceki dönemlerde doğum yapmak ya da kürtaj yaptırmış olmak da bu işlem için sorun oluşturmaz. Günümüzde yoğun talep gören vajina estetiği yapılırken, kişinin isteğine bağlı olarak kızlık zarı dikimi yapılabilir. Burada seçim tamamen kişilerdedir. Kızlık zarı dikim isteği tamamen kişilere aittir ve bunun nedeni bizim için önemli değildir. Özel hayatın gizliliğine ve dokunulmazlığına inanır ve buna göre hareket ederiz. 

Kızlık zarı dikimi kimlere yapılmaz?

 
Kızlık zarı dikiminde yasal yaş sınırı 18’dir ve bundan dolayı 18 yaşını doldurmamış kişilere bu işlem yapılamaz. Bunun haricinde ise vajinal bölgede yoğun olarak görülen enfeksiyon da bu işlemin ertelenmesine neden olabilir. Enfeksiyonun tamamen tedavi edilmesinden sonra kızlık zarı dikimi yapılabilir. Bunların haricinde kişilerin kan sulandırıcı ilaç kullanması da işlemin ertelenmesine neden olur. Bu ilacı kullanmayı bir süre bıraktıktan sonra kızlık zarı dikimi yapılabilir. 

Kızlık zarı dikimi anlaşılır mı?  


Kızlık zarı dikimi ile ilgili merak edilen farklı konular vardır, fakat bunların başında yapılan işlemin eş ya da partner tarafından cinsel ilişki sırasında anlaşılıp anlaşılmayacağıdır. Fakat bunun normal insanlar için kolay olmayacağının bilinmesi gerekir. Çünkü yapılan kızlık zarı dikimi sadece jinekolojik muayene ile Kadın Hastalıkları ve Doğum Doktoru tarafından anlaşılabilir. Kalıcı kızlık zarı dikiminin iyi bir teknikle, iyi bir hekim tarafından yapılması durumunda anlaşılması çok zordur. Fakat geçici kızlık zarı dikimi, ilişkiye girilen partnerin ya da eşin bu konularla ilgili bilgisi olduğunda, şüphelenebilmesine neden olabilir. Kalıcı kızlık zarı dikiminde kullanılan dikişler son derece ince ve eriyen bir yapıdadır. Bu durum bir aylık süre sonunda dikişlerin tamamen kaybolması anlamına gelir. Dışarıdan bakıldığında da yapılan kızlık zarı dikimi anlaşılmaz. Cinsel ilişki esnasında bunun fark edilmesi, eşin bunu anlaması ya da hissetmesi söz konusu dahi değildir. 

Kızlık zarı dikiminin psikolojik faydası: 

Toplumumuzda bekarete ve bunun simgesi olan kızlık zarına çok fazla önem verilir. Özellikle evlilikten önce genç kızların yaşamış oldukları cinsel ilişkiler ve buna bağlı olarak kaybettikleri kızlık zarları, bu kişiler için ciddi bir baskı aracına dönüşür. Karamsarlığa kapılan kadınlar için yapılan kızlık zarı dikimi, psikolojik olan bu baskının ciddi oranda ortadan kalkmasını sağlar. Kendisini suçlamaktan ve moralini bozmaktan vazgeçen kadınlar, bu işlem sayesinde normal yaşantılarına dönerler. Hayatın bir parçası olan cinsel ilişki sonrasında meydana gelebilen bu durum, toplumun değer yargılarından dolayı kızlık zarı dikimini gündeme getirir. Kızlık zarı dikimi sayesinde kadınlar kendilerini iyi ve mutluk hissetmekte ve geçmişteki bu durumun üzerini tamamen kapatmaktadır. Bunun haricinde ikinci evliliğini yapacak olan kadınların da bu noktada ciddi bir istekleri vardır. Bize gelen taleplerin bir kısmı da ikinci evliliğini yapacak olanlardır. Geçmiş evliliklerine dair her şeyi geride bırakmak için kızlık zarı dikimi talep eden kadınlar, böylece mutlu bir sayfa açma imkanı yakalamaktadır. 

Kızlık zarı dikimi acı verir mi? 


Kızlık zarı dikimi cerrahi bir işlem olup, bu işlemin acıya neden olup olmadığı fazlasıyla merak edilir. Bu işlem için hastanın durumuna göre lokal ya da genel anestezi uygular ve böylece hastaların acı duymasını engelleriz. Oldukça basit olan bu işlemdeki anestezi kararını kişinin kendisine bırakır ve kararı vermesini bekleriz. Hastaların kararı genellikle anestezi istemedikleri yönünde olur. Gerek kalıcı gerekse de geçici kızlık zarı dikimi anesteziyi gerektirmez, fakat bu dikimlerde rahatlıkla lokal anestezi uygulanabilir. Bazı durumlarda lokal anestezi uygulanmasına rağmen hastaları operasyon süresi boyunca sakinleştiren sedasyon ilemi denilen ilaçları uygulayabiliriz. Fakat bu işlem için hastanın genel anestezi istemesi durumunda hastanın işlemden önceki 6 saat süresince herhangi bir şey yememesi veya içmemesi gerekir. Lokal anestezi de ise böyle bir şart yoktur. 

Antalya kızlık zarı dikimi fiyatları 2019: 

Diğer alanlarda olduğu gibi kızlık zarı dikimi fiyatları konusunda da farklılıklar söz konusudur. Antalya kızlık zarı dikim fiyatları 2019 yılında bir önceki yıla göre bir miktar artış göstermiştir. Bu rakamlar hakkında daha detaylı bilgi almak için Antalya’da bulunan kliniğimize gelebilir veya iletişim numaralarından bize ulaşabilirsiniz. Böylece en doğru cevapları alabilir ve planlamanızı da buna göre yapabilirsiniz. Kızlık zarı dikimi fiyatları 2018 yılı hakkında ayrıntılı ve özel olarak bilgilendirmek için Antalya’daki kızlık zarı dikim merkezimize gelmeniz yeterlidir. 

Kızlık zarı çıkarılması nedir? 


Kızlık zarı çıkarma veya kızlık zarının alınmaması, tıp dilinde Himenektomi Operasyonu olarak adlandırılır ve tıbbi bir nedenden dolayı yapılır. Halk arasında kızlığın ameliyatla bozulması, kızlığın çıkarılması ve bekaretin alınması gibi isimlerle ifade edilen durum, kişinin sağlığına kavuşması için gerçekleştirilir. Her 2000 kişiden birisinde görülen kızlık zarının tamamen kapalı olması (İmperfore Hymen) nedeniyle adet kanı vücuttan dışarı atılamaz. Bu durum kanın bir süre sonra rahim ve vajinada birikmeye başlamasına neden olur. Bu durum uzun süre tedavi edilmediğinde başta kısırlık olmak üzere bir takım sorunlara neden olur. Bu durumda olan kadınlara kızlık zarı çıkarma ameliyatı yapılır ve bu kişilerin adet kanamalarını dışarı atması sağlanarak, sağlıklarına kavuşturulur. 

Kalın kızlık zarı ameliyatla alınır mı? 


Tıp dilinde Rijid Hymen adıyla bilinen kalın kızlık zarı, cinsel ilişkilerin ağrılı bir şekilde gerçekleşmesine neden olduğu gibi cinsel ilişkinin tamamen engellenmesine de neden olabiliyor. Söz konusu sorunun çözülmesi için cerrahi yöntemlerin kullanılması gerekmektedir. Bu tip durumlara bağlı olan şikayetlerde hastalarımızda kalın kızlık zarı tespit ettiğimizde, bunu cerrahi yöntem ile alıyoruz. 

Toplumda vajinismus ile kalın kızlık zarı bazen karıştırılmaktadır. Vajinismus, psikolojik bir durumdan dolayı meydana gelir ve kızlık zarının alınması, bu sorunun çözülmesini sağlamaz. Bu sorunun çözümü için uygulanan farklı tedavi yöntemleri vardır ve bunlardan birisi de cinsel terapi yöntemleridir. 

Antalya Kızlık Zarı Dikimi Yapan Yerler

Kızlık zarı dikimi, günümüzde önemli bir ihtiyaç haline gelmiştir. Bundan dolayı insanlar, Antalya kızlık zarı dikimi yapan yerler aracılığı ile bu noktadaki ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Böylece kızlık zarının bütünlüğünün bozulmasına ilişkin bir takım sorunlarından da kurtulmak mümkün olmaktadır.

Kızlık zarı, vajinanın birkaç cm içerisinde yer alan, ince bir zardır. Bu zarın bütünlüğü çok kolay bir şekilde bozulur. Öyle ki, ilk cinsel ilişkide ya da vajinaya giren yabancı bir cisim söz konusu olduğunda kızlık zarının bütünlüğü bozulur. Bu aşamadan sonra kişiler eğer evli değilse ve evliliklerinde bu konuyla ilgili bir takım sorunlar yaşayacaklarını düşünüyorlarsa mutlaka kızlık zarı dikimi yaptırma yoluna giderler. İşte tam bu noktada Antalya kızlık zarı dikimi yapan yerler devreye girer ve insanların bu alandaki ihtiyaçlarını etkin bir şekilde giderir.

Antalya Kızlık Zarı Dikimi Nasıl Yapılır?

Antalya kızlık zarı dikimi yapan yerler, mikro cerrahi yöntemler sayesinde burada bahsedilen işlemi yaparlar. Söz konusu yöntemlerin uygulanabilmesi için ilgili cerrahın bu alanda bilgili ve tecrübeli olması gerekir. Yani sıradan bir cerrahın bahse konu işlemi yapabilmesi, söz konusu dahi değildir. Dolayısıyla da bu noktada seçim yaparken, alanında uzman bir cerrahın ve kaliteli bir kliniğin tercih edilmesi gerektiği asla unutulmamalıdır.

Kızlık zarı dikiminde genel olarak iki farklı yöntem uygulandığını söylemek yanlış olmaz. Bunların ilki geçici kızlık zarı dikimi olarak ifade edilir. Bu yöntem, adından da anlaşılacağı gibi kısa süre sonra ilişkiye girecek kişiler için uygundur. Antalya kızlık zarı dikimi yapan yerler, bu yöntemi düğünü yakın olan kişilere önerir. Burada yapılan işlem, kızlık zarının eski yerine ufak bir dikişi atılması olarak ifade edilebilir. Mikro cerrahi yöntem ile atılan dikiş sayesinde cinsel ilişki sırasında hafif bir kanama meydana gelir. Bu kanama, kızlık zarının bozulmadığı izlenimini vermede başarılıdır.

Antalya kızlık zarı dikimi yapan yerler tarafından yapılan kalıcı kızlık zarı dikiminde de benzer bir işlem uygulanır. Fakat buradaki işlem daha detaylıdır ve daha uzun ömürlü bir durum söz konusudur.

Antalya Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları

Toplumda bekaretin simgesi olarak kabul edilen kızlık zarına çok büyük bir önem verilmektedir. Özellikle evlenmeden önce bu zarın bozulmamasına ve evlilikten sonraki ilk cinsel ilişkide bozulması gerektiğine inanların sayısı oldukça fazladır. Bundan dolayı evliliklerinde sorun yaşamak istemeyenler, bütünlüğü bozulan kızlık zarlarını diktirme yoluna gitmektedir. Antalya kızlık zarı dikimi fiyatları ise yapılacak işlemin türüne göre farklılık göstermektedir.

Antalya Kızlık Zarı Dikimi Nedir?

Vajinanın birkaç cm içerisinde yer alan kızlık zarı, cinsel ilişki esnasında ya da vajinaya giren yabancı bir cisimden dolayı bütünlüğünü kaybeder. İşte bu durum, kızlık zarının bozulması, kızlığın bozulması gibi ifadelerle isimlendirilir. Bütünlüğü bozulan zarın eski haline getirilmesi ise kızlık zarı dikimi olarak ifade edilir.

Antalya kızlık zarı dikimi fiyatları denildiği zaman insanların aklına genellikle tek fiyat olacağına yönelik bir düşünce gelebilir. Fakat bu tam olarak doğru değildir. Söz konusu durumun nedeni ise bahse konu işlemin kendi içinde farklı türleri olmasıdır. Kızlık zarı dikiminin farklı çeşitleri vardır ve bu durum fiyat farklılığına neden olmaktadır. Bunun haricinde kızlık zarlarının da kendi içinde türleri vardır. Bütün bunlar, ödenmesi gereken rakamları etkiler.

Antalya Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları Ne Kadar?

Antalya kızlık zarı dikimi fiyatları için ödenmesi gereken rakam, yapılacak dikimin geçici ya da kalıcı olmasına bağlı olarak değişkenlik gösterir. Evet, kızlık zarının dikilmesinde temel iki yöntem vardır. Bunlardan birisi geçici, diğeri ise kalıcıdır.

Geçici kızlık zarı dikimi; adından da anlaşılacağı gibi kısa süreli ihtiyaçlar için tercih edilir. Bu yöntem genellikle, düğüne birkaç gün kalan durumlarda uygulanır. Uzun süre dayanan bir yöntem değildir, bundan dolayı düğün tarihi belli değilse ya da birkaç ay sonra düğün olacaksa, bu yöntem tercih edilmemelidir. Kalıcı kızlık zarı dikimi ise uzun süre dayanabilecek bir yöntemdir. Haliyle bu yöntem için Antalya kızlık zarı dikimi fiyatları nispeten daha yüksektir. Fakat ödenecek rakama etki eden farklı unsurlar olabileceği de kesinlikle unutulmamalıdır. Ayrıca bu işlem için alanında uzman olan bir hekimin ve kaliteli bir kliniğin tercih edilmesi gerekir.


Antalya’da kızlık zarı dikimi yaptıranların yorumları: 
Antalya’da bulunan kliniğimize gelerek kızlık zarı dikimi yapan hastaların önemli bir bölümü işlem sonrasında kendilerini daha iyi hissettiklerini belirtmektedir. Kızlık zarı dikimi yorumları incelendiğinde, bunların genel olarak olumlu olduğu görülecektir. Bunun temelinde, söz konusu işlem sayesinde toplum baskısının tamamen atılması vardır. Hastalarımız, dikimden sonraki kontrollerine geldiklerinde özgüvenlerinde belirgin bir artış olduğunu görüyoruz. Bu durum, kalıcı kızlık zarı dikimi işleminin insan psikolojisini olumlu etkilediğini göstermektedir. Özellikle ilk gece kanaması baskısı altındaki kadınların üzerindeki bu baskı, kızlık zarı dikimi ile ortadan kalkmaktadır. Bunların haricinde söz konusu işlemin kadınların evliliklerine mutlu bir başlangıç yapmalarını sağlamasıdır. 

BURADA BAHSEDİLEN YÖNTEMLERİN İSTENİLEN SONUÇLARI VERMESİ İÇİN İŞLEMİ YAPAN HEKİMİN İYİ BİR KADIN HASTALIKLARI VE DOĞUM UZMANININ OLMASI GEREKİR. DOLAYISIYLA İNSANLARIN TEDAVİ İÇİN HERHANGİ BİRİSİNİ DEĞİL, ALANINDA KENDİSİNİ KANITLAMIŞ VE UZMANLIK SEVİYESİ YUKARIDA OLAN BİR KADIN HASTALIKLARI VE DOĞUM UZMANINI TERCİH ETMESİ GEREKİR. BÖYLECE İNSANLARIN BEKLENTİLERİ TAM MANASIYLA KARŞILANICAKTIR. LÜTFEN KENDİNİZİ İYİ BİR HEKİME EMANET EDİN. 


Gizlilik taahhütnamesi
Antalya kliniğimize başvurma sebebiniz ve kişisel bilgileriniz yasal haklarınız kapsamında (T.C. Sağlık Bakanlığı Hasta Hakları Yönetmeliği R.G. 01.08.1998, 23420) tamamen gizli tutulacaktır. Başka şahıslara kişisel bilgileriniz, hastalığınız ve tedaviniz hakkında bilgi verilmez

Siz Değerli Hastalarımızı Kliniğimize bekleriz.
Randevu ve İletişim için 0242 229 34 34 Nolu Telefondan Ulaşabilirsiniz
OP. Dr. Cahit Bozyel
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

Sorularınız

Gizli 15 Şubat 2023

Sizinle internet üzerinden tanıştım. Yorumları okuyunca içim rahatladı. Kızlık zarı dikimi yaptırdım. İlk zamanlar korkmuştum. Ama sizinle tanışınca bunların hepsinin geçici olduğunu fark ettim. Çok cana yakın , Güler yüzlü ve hastanın psikolojisini anlayan ve ona göre davranan birisiniz. Bunun için çok teşekkür ederim. İyi ki varsınız hocam teşekkürler

GİZLİ 11 Ocak 2023

Genç yaşımda yapmış olduğum bir hataydı. İlk başlarda çok umurumda olmamıştı bu durum. Ama yaşım ilerledikçe gerçek hayata döndüğümde aslında pişman olduğum bir olay haline geldi bekaret sorunu. Şimdi evlenme yolundayım ve çok zor durumdayım. Bu durumun üstesinden nasıl gelicem diye düşünürken Cahit Hocam ile tanıştım. Beni bu süreçte çok rahatlattı. Çok yardımcı oldu. Ve zar dikimi kararını zorda olsa verdim. Şimdi kendimi daha iyi hissediyorum. Teşekkür ederim.

C***** 1 Şubat 2023

Merhaba kalıcı kizlik zari dikimi fiyatiniz nedir?

Op. Dr. Cahit Bozyel

Fiyat bilgisi için lütfen +90 242 229 34 34 numaralı sabit hattımızdan bize ulaşınız.

Soru Sor

Doktora Sorun
s