Uzman Doktor Bayan Hemşire Gözetiminde 

Sağlıklı ve Güvenli Randevu İçin

Muayenehane İletişim
Siz Değerli Hastalarımızı Kliniğimize bekleriz.
Randevu ve İletişim için :  
0242 229 34 34 
Online Randevu ve Yorumlar İçin Lütfen Tıklayın...

Vulva Estetiği ve Hudoplasti

Son dönemlerde kadınların genital bölge estetiğine olan ilgisinin arttığı bilinmektedir. Bunlar arasında yer alan vulva estetiği ve hudoplasti, son derece etkili sonuçlar verir. Her iki kendi içinde farklı olmasına karşın, aralarında bir ilişki olduğundan genellikle birlikte yapılır. Böylece kadınların genital bölgeleri, istedikleri gibi görünür.

Vulva Estetiği

Kadın cinsel organının dış kısmı vulva olarak isimlendirilir. Burada küçük ve büyük dudaklar yer alır. Zaman içinde bu dudaklarda sarkma, hacmini kaybetme ve benzer durumlar meydana gelebilir. Bunlar ise vulva bölümünün genel görünümünün fazlasıyla bozulmasına neden olur. Bunun sonucunda ise ortaya çıkan sonucun son derece olumsuz olduğu söylenebilir. İşte bunların giderilmesi için vulva estetiği adı verilen işlem gerçekleştirilir. Burada esas olan, dış kısmın şekillendirilmesidir.

Bu işlem ilk olarak 1960’lı yıllarda geliştirilmiş ve uygulanmaya başlanmıştır. Fakat zaman içinde çok daha mükemmel hale gelmiştir. Böylece beklentileri tam olarak karşılanması mümkün olmuştur. Kişilerin beklentilerine göre dolgunlaştırma, küçültme ve sarkmaları giderme gibi bir takım farklı işlemler yapılır. İyileşme süresi oldukça kısadır ve genel anlamda ciddi bir riski yoktur.

Hudoplasti

Kadınlarda cinsel haz alınmasını sağlayan ve orgazm olmaya imkan veren organ klitoristir. Klitoris, bir kadının cinsel yaşamının merkezinde yer alır ve son derece önemli role sahiptir. Burada bahsedilen hudoplasti prosedüründe, bu önemli organa yönelik bir estetik işlem söz konusudur. Estetik işlem son derece dikkatli bir şekilde yapılır. Böylece bu organın zarar görmesinin önüne geçilir. Hem de buranın yeniden şekillendirilmesi ve estetik bir görünüm kazanması mümkün olur.

Prosedürden sonra bu organın işlevinde kesinlikle bir sorun olmaz. Aynı şekilde kişiler buradan haz almaya devam eder. Böylece cinsel ilişkilerde farklı sıkıntılar yaşanmaz. Fakat bunun sağlanması için işlemi yapan hekimin alanında uzman olması gerektiği kesinlikle unutulmamalıdır. Bu işlem oldukça hassastır ve yapılacak ufak bir hata sonucunda istenmeyen sonuçlar meydana gelebilir. Benzer şekilde hudoplasti için klinik seçiminin de yine özenli olarak yapılması gerekir. Kişilerin bilgi birikimlerinin yanında, tecrübelerinin de oldukça önemli olduğu unutulmamalıdır.

Sorularınız

Soru Sor

Doktora Sorun
s