Anestezili Vakumlu yöntemle yapılan kürtaj işlemi, ağrısız ve düşük riskli bir yöntemdir. Bu işlem ile ilgili herhangi bir sorunuz varsa, bize gönül rahatlığıyla ulaşabilirsiniz.

Muayenehane İletişim

Randevu ve İletişim için 

☎️ +90 532 293 54 34 Nolu Telefondan Ulaşabilirsiniz
Kürtaj Nedir?


 Kürtaj;  istenmeyen ya da normal seyrinde gitmeyen bir gebeliğin tıbbi olarak sonlandırılmasına denir . Ağrısız ve kısa süreli bir işlemdir. Tıbbi alanda   birçok işlemin de ortak adı olarak anılan bu kelimenin kökeniyse temizlemekten gelir. Bu tanımdan yol çıkarak kürtajın genel çerçevesini gözler önüne   sermek mümkün olabilir. Gebelik nedenli ya da gebelik dışında herhangi bir sağlık sorunu nedeniyle yapılan kürtaj operasyonu koşullara göre farklı   yöntem ve sürelerde gerçekleştirilir. 

 Kimlere ve Hangi Durumlarda Kürtaj Yapılır? 

 Kürtaj dendiği zaman akıllara ilk gelen istenmeyen gebelik olur ancak bu durumun dışında da bazı nedenlerden dolayı operasyon gerçekleştirilir.  İşlem   öncesinde  muayene ve ultrason  yapılması ve soruna  göre işlem yapılması açısından önemlidir.  


Şu durumlarda kürtaj yapılır: 

*10 haftayı aşmamış gebeliklerde, kişinin kendi özgür iradesi sonucunda sonlandırmak istemesinde.

*Gebeliğin belirli bir süresine ulaşılmasına rağmen bebeğin kalp atışlarının alınmamasında.

*Normal seyrinde giden hamileliğin herhangi bir neden yokken riske girmesinde ve bebeğin kalp atışlarının durmasında. 

*Gebelik kesesinin olduğu ancak kese içerisinde bebeğin olmadığı yani boş gebelik olarak adlandırılan durum olduğunda, 

*Düşük sonrasında rahim içinde kalan dokuların temizlenmesinde, 

*Kişide gebelik olmamasına rağmen sürekli devam eden düzensiz kanamalarda.

Kürtaj en geç hangi gebelik haftasında yapılır?

Kürtaj en geç 10. haftaya kadar yapılır. Ancak 10 hafta üstünde bir gebelikte anomali varsa ve bu durum üç kişiden oluşan Kadın Hastalıkları ve  Doğum Uzmanı tarafından raporlaştırılırsa kürtaj işlemi gerçekleştirilebilir.     

Kürtaj en erken hangi gebelik haftasında yapılır? 

Dört haftadan sonra kürtaj  yapılabilir.  Ancak böylesi erken bir haftada kürtaj yapılması planlanıyorsa önce ultrason yapılmalıdır. Rahim içinde gebelik kesesi net olarak görülürse işlem aşamasına geçilebilir.

İdeal kürtaj yapma zamanı hangi haftalardır?

İdeal kürtaj zamanı 5 ve 6. haftalardır.  Antalya Kürtaj Merkezimizde  ultrasonla gebelik haftası ve yerleşim yeri net bir şekilde tespit edildikten sonra doğru yöntemlerle kürtaj işlemi yapılmaktadır. 

Kürtaj kararında yasal durum nedir?

Kürtaj bir çok ülkede olduğu gibi Türkiye’de de yasal bir işlemdir. 1983 yılında hazırlanan kanunla çerçevesi belirlenmiştir. Onuncu haftaya kadar yapılacak bir  kürtajda gebe evli ise çiftlerin karşılıklı rızası ve imzası ile yapılır. Gebe; evli değil ve 18 yaşın üstünde ise sadece kadının rıza ve imzası ile kürtaj yapılır. Yani diğer bir anlatımla Yasal  Tahliye( Yasal Kürtaj)  reşit kadınlarımıza tanınmış yasal ve çağdaş bir haktır. Ancak kürtaj; bir korunma yöntemi olarak düşünülmemelidir. Ancak zorunlu ise kürtajın olası zararlarını bilerek bu yasal hakkını kullanmalıdır.    

Kim kürtaj yapabilir?

Kürtaj işlemini Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı  steril ve uygun koşullar altında tıbbi bir müdahale şeklinde yapar. 

Kürtaj işlemi Ülkemizde Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanları  tarafından yapılmasına izin verilmiştir.

Muayenehanemizde  kürtaj işlemi  Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Cahit Bozyel  tarafından yapılmaktadır. 

Adet söktürücülerle gebelik sonlanır mı?

Adet söktürücü ilaçların kullanımı asla gebeliği sonlandırmaz. Üstelik bu ilaçların içinde olan hormonlart  var olan gebeliğin rahim içinde  daha çok tutunmasına neden olur.  Anacak gebelik yoksa bu ilaçların kullanımı ile adet gelebilir. Doğrusu  muayene, ultrason ve kan testleri ile  gebelik olmadığı kesinleştirilirse  adet söktürücü kullanımı uygun olur. 

 Gebelik hangi yöntemlerle öğrenilir? 

Gebelik 3 farklı yöntemle öğrenilebilir. Ultrason, kanda gebelik testi( BHcg) ve  idrarda gebelik testi. Ancak ultrasonda  gebelik  kesesini görmek gebelik  varlığını  gösteren en kesin yöntemdir.   Ultrasonla aynı zamanda gebeliğin rahim içi mi dış gebelik mi  olduğu da öğrenilir.   Beklenen adet  tarihinde gecikme  olmadan  hiç bir yöntemle kesin gebelik teşhisi konamaz.   İdrarda gebelik testleri  sonuçlarına da kesin güvenmemek  gerektiği de bilinmelidir.  Şüpheli durumlarda mutlaka  kan testi veya ultrasonla değerlendirme yapılmalıdır.

Gebe olduğunu şüphelendiren bulgular nelerdir?

*Adet gecikmesi: Bu durumda yapılacak ilk şey  gebeliğin olup olmadığının araştırılmasıdır.

*Düzensiz kanama: Bu durum  olağan adet gibi değerlendirilirse istenmeyen bir gebelik ileri haftalara kadar büyüyebilir.

*Adetin olağan, alışılagelmiş durumda   olmaması:  Bu durum  da olağan adet gibi değerlendirilirse istenmeyen bir gebelik ileri haftalara kadar büyüyebilir.

*Bulantı, kusma: Özellikle adet gecikmesi ile bu şikayetler  başlarsa  gebelik durumu gecikmeden araştırılmalıdır 

Gebelik ne zaman öğrenilir? 

Gebeliğin olup olmadığını öğrenmek için  muhtemel adet gününün geciktiğini  beklemek gerekir. Beklenen adet gününde gecikme olduğu takdirde veya adet kanaması her zamanki kanama yapısında değilse gebelikten şüphelenilmelidir. Şüpheli durumda  Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanına başvurulmalıdır. Eğer doktora başvurma imkanı yoksa eczanelerden alınan idrar testleri gebelik olup olmadığı öğrenilmelidir. Ancak bu testlerin sonuçlarının kesin olmadığı bilinmelidir. İdrarda gebelik testinde gebelik olmadığı şeklinde  bir sonuç çıkmasına rağmen adet görülmüyorsa, 2-3 gün sonra  test tekrarlanmalı negatif bir sonuçta hala adet görülmüyorsa muayene ve ultrason yapılmalıdır. 

Kürtaj nasıl yapılır?

Kürtaj işlemi teknolojinin ve tıbbın ilerlemesi sonucunda eski yöntemleri geride bırakarak ağrı hissedilmeden ve tıbbi koşullar altında yapılır. Kürtaj uygulamasına başlanmadan önce anestezi yöntemi belirlenir. Hastalar ister lokal anestezi isterse de genel anestezi yöntemini tercih edebilirler. Kürtaj yapılacak hasta jinekolojik koltuğa alınarak öncelikle pozisyon verilir. Ultrasonla  rahmin durumu, yönü ve büyüklüğü  tespit edilir. Rahim özellikleri anlaşıldıktan sonra vajinal spekulum yerleştirilerek  rahim ağzı görülebilir hale getirilir. Olası bir enfeksiyona karşı vajina ve rahim ağzı antiseptik solüsyonlar ile yıkanarak temizlenir.  Bu aşamadan sonra rahim girişinin bir miktar genişletilmesi aşamasına geçilir. Bu amaçla farklı kalınlıkları  olan  ve buji adı verilen aletlerle rahim ağzı uygun miktarda genişletilir. Rahim ağzının genişletilmesinde an az genişlik tercih edilir.  Gebeliğin küçük hafta olması bu durumda önemli bir avantaj sağlar. Rahim ağzının genişletilmesi sağlandıktan sonra karmen adı verilen plastik kanüller (borular) rahim ağzından rahim boşluğuna doğru uzatılır. Kanülün dışarıda kalan ucu vakum yaratan özel bir enjektöre veya vakum cihazına bağlanır. Enjektörün veya vakum cihazının oluşturduğu negatif basınç sayesinde rahim içerisinde yer alan dokular enjektöre veya vakum cihazına çekilir. Kanül ileri geri hareket ettirilerek rahim içerisinin tamamen boşaltılması sağlanır. Böylece kürtaj  işlemi tamamlanmış olur.   Kürtaj işleminde önceden kullanılan  metal küretler  çok gerekmedikçe  kullanılmamaktadır. Bu sayede rahim içi tahrişlerinin mümkün olduğunca önüne geçilmeye çalışılır.  Muayenehanemizde  en uygun malzemeler kullanılarak yaşanması  muhtemel olumsuzlukların önüne geçilir. Kürtaj yasası  gereğince de önemli hususlara dikkat edilerek  işlemler bu doğrultuda yapılır. Ayrıca muayenehanemizde  Vakumlu Kürtaj Tekniği ile müdahaleler  gerçekleştirilir. İşlemin steril ve güvenli olması olmazsa olmaz en önemli kuralımızdır.


İlaçla kürtaj işlemi yapılabilir mi?

 Ülkemizde kürtaj amacıyla kullanılan ilaçların satışı kanunlarla yasaklandığı için medikal kürtaj( İlaçla gebelik sonlandırılması) imkanı yoktur. Bu nedenle gebelik sonlandırma ancak tıbbi bir müdahale olarak gerçekleştirilen Kürtaj İşlemi ile gerçekleştirilir.  

Kürtajda anestezi yöntemleri nelerdir?  

Kürtaj işlemi lokal anestezi ve sedatif anestezi ( genel anestezinin bir türüdür) ile yapılır.  Sedatif anestezi de, işlem sırasında ağrı hissedilmez ve bitiminde de  işlem hatırlanmaz.  Bu nedenle en çok tercih edilen yöntemdir. Koldan ilaç veriler uyku getirilir ve anestezik etki sağlanır. Genel anestezi sırasında doğal solunum devam eder ve kısa sürede uyanma imkanı vardır. Kürtajda uygulanan genel anestezi ameliyatlarda yapılan genel anesteziden farklılık gösterir. Boğazdan tüp uygulanarak solunumun cihazla sağlandığı bir teknik uygulanmaz. Bir başka avantajı da kişi kürtaj işlemini görmez dolayısıyla işlemin kişide yaratacağı muhtemel psikolojik travma en az düzeyde yaşanmış olur. Dezavantajı  lokal anesteziye göre daha pahalıdır. Lokal Anestezi ise kürtajda uygulanan diğer anestezi yöntemidir. İsminden de anlaşılacağı gibi  yalnızca ağrı hissedilen bölge yani rahim bölgesi uyuşturulur. Ancak her zaman istenen düzeyde  ağrı giderilmeyebilir. Ayrıca kişi işlemi göreceği için kürtaj işlemine bağlı psikolojik travmayı daha fazla yaşanabilir. Genel anestezi kaygısı olanlarda seçenektir. 

 İşlem bitmesine yakın, hastaya ağrı kesici yapılır ki , uyandığında ağrı hissetmesin

Kürtajda sterilite gerekli midir?

Kürtaj mutlaka steril şartlarda yapılır. Anesteziden sonra vajina ve rahim ağzı dezenfekte edilir.

Vakumlu kürtaj tekniği nedir?

Kürtaj işleminin bazı çeşitleri mevcut olmakla birlikte  Antalya Kürtaj Merkezimizde  Vakumlu Kürtaj uygulanmaktadır.  Muayene masasındaki pozisyon ayarlandıktan sonra lokal veya sedasyon anestezisi uygulanır.   Ardından gerekli temizlik yapılır. Hegar bujisi  dediğimiz kalem şeklinde  ince çubuklarla rahim ağzı genişletilir. Bu çubuklarla rahim ağzının en az düzeyde genişletilmesi tercih edilir.  Bunun ardından rahim içerisine  ince ve yumuşak dokulu boruyu andıran kanüller yerleştirilir.  Negatif  basınç için  elektrikli veya manuel vakum kullanılır. Bu negatif basınç vasıtasıyla rahim içinde bulunan pıhtı şeklindeki  gebelik materyeli  dışarı alınır. Ultrasonla rahim içinin temizlendiği kontrol edilir ve böylece gebelik sonlanmış olur.  

 Vakumlu kürtaj olanlar işlemden çok kısa  süre sonra günlük hayatına geri dönebilir ve vakumlu kürtaj yaptıranların yorumları da genellikle işlemin ağrısız ve kısa süreli olduğu yönündedir. 

Vakumlu kürtaj ne kadar sürer?

Kürtaj süresi, herkes için aynı değildir. Ancak ortalama bir süreden bahsedilebilir. Vakumlu kürtaj ne kadar sürer sorusuna bu nedenle 10 – 20 dakika aralığında cevap vermek mümkün. 

 Antalya Kürtaj Merkezimizde  Vakumlu Kürtaj, alanında Uzman olan Op. Dr. Cahit BOZYEL tarafından  en kısa sürede ağrısız bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Vakumlu kürtaj olanlar aynı gün içerisinde işlemlerini yaptırıp günlük hayatlarına kolayca geri dönebilir. 

Kürtaj öncesi hasta nasıl hazırlanılır? 

Kürtaj kararı verildikten sonra kürtaja giderken hazırlık aşamasına geçiş yapmak gerekiyor. Kürtaj her ne kadar ağrısız ve kısa süren bir işlem olsa da kürtaj öncesinde dikkat edilmesi gereken bazı noktalar var. Öncelikle kürtaj yaptıracak kişi  5-6 saat öncesinden aç ve susuz olmalıdır.  Bu nedenle Antalya Kürtaj Merkezimize  gelen kişi önce muayene olur. Hem gebeliği ile ilgili hem de kişini genel sağlığı ile ilgili ayrıntılı değerlendirme de bulunulur. Kürtaj öncesi muayene bu nedenle büyük önem taşır. Kürtaj öncesi muayene kadar önemli olan bir diğer konuysa kişinin sürekli kullandığı ilaçlarının ve kronik bir rahatsızlığının olup olmadığıdır. Eğer bu gibi bir durum varsa hekime kullanılan ilaçların belirtilmesi gerekir. Kanama bozukluğu ve kan sulandırıcı ilaçların kullanılması da kürtaj öncesinde belirtilmesi gereken diğer önemli noktalar arasında yer alır. Bu gibi detaylardan sonra kişinin bedenen de kendini kürtaja hazırlaması gerekir. İşlem öncesinden en az 6 saat önce yeme içmenin kesilmesi, su sigara ve alkol kullanılmaması büyük önem taşır. En sık sorulan kürtaj öncesi sigara içilir mi, kürtaj öncesi su içilir mi sorularına bu nedenle evet demek mümkün olmaz. Kişi terletmeyen, içerisinde rahat ettiği, bol ve pamuklu iç çamaşırları giymeyi tercih etmeli, bedenini en rahat edecek şekilde işleme hazırlamalıdır.  Ayrıca kürtaj işlemi öncesine psikolojik durumların da göz önüne alınması ve buna göre hareket edilmesi gerekir.

Özellikle Antalya Kürtaj Merkezine il dışından gelenlerin kişilerin bu detaylara dikkat etmesi gerkir. Aksi takdirde işlemin ertelenmesi söz konusu olabilir

Kürtaj sonrası süreç nasıldır? 

Kürtaj sonrası kişiyi dinleme aşaması bekler. Ağrısız ve kısa süreli bir işlem olan kürtajın ardından iyileşme çok çabuk gerçekleşir. Yalnızca sedasyon anestezisi uygulanan kişilerde tam uyanma ve kendine gelme bazen 1 – 2 saati bulabilir. Bu evrede mide bulantısı, halsizlik ve sersemlik hissinin olması oldukça normaldir ve endişelenecek bir durum değildir. Kürtaj sonrası iyileşme süreci işlemin yapıldığı andan itibaren başlar ve hızla devam eder. Rahim herhangi bir komplikasyonun olmaması durumunda kendini toparlamaya başlar. Kürtaj sonrası iyileşme süreci boyunca kasıkta küçük kramplar yaşanabilir ve bu kramplar genellikle hafif adet ağrısına benzer. Bunun dışında herhangi bir şekilde şiddetli ağrı yaşanmaz. Kürtaj sonrası beslenme için kişiye yarım saatlik bir zaman tanımak yeterli olur. İşlemden sonra geçen yarım saatin ardından kişi çok ağır olmamak kaydıyla bir şeyler yiyebilir ve su içebilir. Bunların yanı sıra kürtaj sonrası adet dönemindeki kadar bir kanama normaldir.  Ancak ağrı şiddetliyse ve kanama çok yoğunsa bu durum normal olmayabilir ve kesinlikle doktor veya hemşireye durumun belirtilmesi gerekir. Kürtaj sonrası bazen kanama olmayabilir bu durumda normaldir.

Kürtaj Sonrasında Yapılmaması Gerekenler:

Kürtaj sonrasında kişi günlük hayatına kaldığı yerden devam edebilir ancak vajinal temizlik ve ürün kullanımı konusunda dikkat etmesi gereken bazı noktalar vardır. Kürtaj sonrasında yapılmaması gerekenler aşağıdaki gibi sıralanabilir;

*Kürtaj işleminden sonra lekelenme şeklinde yaşanan kanamalar için hijyenik pedler kullanılması gerekir. Bu evrede vajinal tampon kullanımı doğru değildir. 

*Kürtaj sonrasında pansumana gerek olmadığı için bölgeye herhangi bir uygulamanın yapılmasına gerek olmaz. 

*Kürtaj sonrasında vajinal duştan en az 2 hafta uzak durmak gerekir. 

*Kürtaj sonrası duş alınabilir ancak  vajinal duştan kaçınılmalıdır. 

Kürtaj Sonrası Cinsel İlişki:

Kürtaj sonrasında rahim kendini toparlamaya başlar ancak bu aşamada mikrop kapmaya ve zarar görmeye daha açık olur. Bu nedenle kürtaj sonrası cinsel ilişki yaşanmaması gerekir. İki haftaya kadar kişinin cinsel ilişkiden kaçınması hem psikolojik hem de fizyolojik olarak iyileşmesine yardımcı olur. İşlem sırasında büyüyen rahim ağzı 2 haftaya kadar küçülerek normale dönmeye başlar. Rahim ağzı genişken yaşanan cinsel ilişki bakterilerin kolayca rahim içine  girmesine ve enfeksiyon gelişimine neden olabilir.  Kürtaj sonrası cinsel ilişkiden bu nedenle kaçınılması gerekir. 

Kürtaj sonrası bu bulgular varsa dikkat!

Kürtaj sonrası ağrı ve lekelenmeler belirli bir seviyeye kadar normal karşılanır ancak aşağıdaki durumlarda kesinlikle işlemi gerçekleştiren hekim veya hemşire haberdar edilmeli ve gerekirse kişi  gözlem altına alınmalıdır.

*Yüksek ateş. (38 derece ve üstü)

*Giderek şiddetlenen ve aralıkları sıklaşan ağrılar.

*Kanama miktarının artması ve kesilmemesi.

*Vajinadan gelen akıntının normalden farklı olması. (Kötü koku ve farklı renk)

*Ağrı kesici alınmasına rağmen hafiflemeyen ağrılar.

Kürtajın Ertelenme Nedenleri:

Kişi kürtaj işlemine karar verdikten sonra kapsamlı bir şekilde doktor tarafından muayene edilmesi gerekir. Bu muayenede yolunda gitmeyen bazı durumlar saptanırsa kürtajın ertelenmesi gerekir. Kürtaja engel olan durumlar aşağıdaki gibi sıralanabilir.

*Kasık enfeksiyonu: Jinekolojik enfeksiyon olarak tanımlanabilecek olan bu durumda öncelikle kişinin antibiyotik tedavisi görmesi gerekir. Eğer bu enfeksiyon giderilmeden kürtaj işlemi yapılırsa bakteriler rahim içerisine ve tüplere yayılabilir. Endometrit ve salpenjit adı verilen bu enfeksiyonların yaşanmaması için kürtajın enfeksiyon geçene kadar  ertelenmesi uygun olur. 

*Kanama bozuklukları: Kürtaja engel olan durumlar arasında kanama bozuklukları da yer alır. Pıhtılaşma süresini uzatan ve engel olan kanama bozukluğu rahatsızlığının kürtaj öncesinde kesinlikle tedavi edilmesi gerekir.

*Genel sağlık sorunları: Kürtaj hangi durumlarda yapılmaz ve kürtaja engel olan durumlar nedir sorularının en çok dikkat edilmesi gereken cevaplarından olan ciddi sağlık sorunları işlemin ertelenmesine hatta gerçekleştirilememesine neden olabilir. Özellikle kalp hastalığı olan kişilerin işlem öncesinde bu durumu doktoruna bildirmesi ve kullandığı ilaçları eksiksiz bir şekilde iletmesi gerekir. Ayrıca akciğerde, beyinde ve hayati organlarda bulunan rahatsızlıklar da doktora söylenmelidir. Kürtaj hangi durumlarda yapılmaz sorununa en iyi yaklaşım doktor ve hastanın iyi bir diyalog içinde olmasında yatar. 

Kürtaj Fiyatları 2023

Kürtaj fiyatları her gebelik  için farklı olabilir. Antalya kürtaj fiyatları 2023 yılı için gebelik haftasına göre belirlenir. Kürtajın gerçekleşeceği yerden işlemi yapacak  doktora kadar her detay ücretlendirmede büyük önem taşır. Seçilen anestezi, kürtajın uygulanacağı kişinin sağlık durumu ve gebelik haftası kürtaj fiyatları üzerindeki değişimlere neden olur. Bu nedenle kesin bir kürtaj fiyatı almak isteyen kişilerin gebelik haftasını öğrenmesi gerekir. Antalya kürtaj fiyatları da diğer illerde olduğu gibi aşağıdaki faktörlere göre değişiklik gösterir.

Kişinin içerisinde bulunduğu gebelik haftası

Tercih edilecek anestezi türü ( Sedasyon ya da lokal)

Tercih edilecek kürtaj çeşidi

Kürtajı yapan doktorun deneyimleri ve uzmanlığı


BU YÖNTEMLERİN ETKİLİ SONUÇLAR VERMESİ İÇİN İŞLEMİ GERÇEKLEŞTİREN EN İYİ KADIN HASTALIKLARI  VE DOĞUM UZMANIN OLMASININ ÇOK ÖNEMLİ OLDUĞU UNUTULMAMALIDIR. BUNDAN DOLAYI İNSANLARIN TEDAVİ İÇİN HERHANGİ BİRİSİNİ DEĞİL, ALANINDA UZMAN OLAN BİR KADIN HASTALIKLARI HEKİMİNİ TERCİH ETMESİ, BEKLENTİLERİN TAM ANLAMIYLA KARŞILANMASINI SAĞLAR.KENDİNİZİ LÜTFEN UZMAN HEKİME EMANET EDİN!
KLİNİK İLETİŞİM VE RANDEVU : 0242 229 34 34   &    0532 643 44 08 Sorularınız

SİB**** 7 Şubat 2023

Kurtaj fiyatini ogrenmek istiyorum yaklasik ne kadar ?

Op. Dr. Cahit Bozyel

Fiyat bilgisi için lütfen +0 242 229 34 34 numaralı sabit hattımızdan bize ulaşınız.

CE***** 8 Şubat 2023

Bebek aldırmak ne kadar acil dönüş yaparsanız sevinirim ?

Op. Dr. Cahit Bozyel

İşlem fiyat bilgisi ve operasyon hakkında detaylı bilgi için +0 242 229 34 34 numaralı sabit hattımızdan bize ulaşınız.

HÜL**** 2 Şubat 2023

Merhaba,5.gebelik haftamdayım evliyim fakat bazı özel sebeplerden dolayı kürtaj olmak istiyorum uyutularak yapılan kürtaj için fiyat bilgisi alabilir miyim

Op. Dr. Cahit Bozyel

İşlem fiyat bilgisi ve operasyon hakkında detaylı bilgi için +0 242 229 34 34 numaralı sabit hattımızdan bize ulaşınız.

Soru Sor

Doktora Sorun
s