Uzman Doktor ve Bayan Hemşire Gözetiminde Sağlıklı ve Güvenli Randevu İçin

Muayenehane İletişim
Siz Değerli Hastalarımızı Kliniğimize bekleriz.

Muayenehane İletişim

Randevu ve İletişim için 

☎️ +90 532 293 54 34 Nolu Telefondan Ulaşabilirsiniz


HASTALARIMIZIN YORUMLARI İÇİN TIKLAYIN! 


Kozmetik Jinekolojide , Yeni Yöntemler , Yeni Dönem
Lazer ile  Ameliyatsız Çözümler


Genital Estetik

Güzel görünmek, her insanın istediği bir durumdur, fakat bu istek kadınlarda çok daha fazladır. Bunun için farklı şekillerde bedenlerini güzelleştirmeye çalışırlar. Buna genital bölgelerde dahildir. İşte genital bölgeye yapılan güzelleştirme çalışmaları, genital estetik olarak adlandırılır.

Kadın bedeni, erkeklere göre daha hızlı bir şekilde yıpranır ve farklı sorunlar ortaya çıkabilir. Bunun sonucu olarak da genital bölgede bir takım görünüm değişiklikleri meydana gelebilir. Bu durum kadınların ciddi rahatsızlık duymasına hatta psikolojilerinin bozulmasına neden olabilir. Dolayısıyla da genital estetik bazen bir tercih meselesi olsa dahi bazen de zorunluluk haline gelebilir. Bu işlem sonrasında kadınların kendilerine olan güvenleri artmakta ve karşı cinsle olan ilişkileri çok daha kaliteli olmaktadır. Dolayısıyla da zaman kaybetmeden yaptırılacak genital estetik, kadınların yaşam kalitelerini yukarı taşıyacak bir işlem olarak ifade edilebilir.

Genital Estetik Nerelere Yapılabilir?

Genital estetik, bu bölgeyi oluşturan bütün alanlara yapılabilir. Zaman içinde genital bölgelerde meydana gelen dezenformasyonlar, görünümün ciddi şekilde bozulmasına neden olacaktır. Ayrıca bu durum, farklı sağlık risklerini de beraberinde getirebilir. Bu bölümler genel olarak şu şekilde sayılabilir:

•       Vulvar Beyazlatma

•       Gebelik Çatlağı

•       İdrar Kaçırma

Vajen 

Dudakların üst kısmı-tepe bölgesi (Mons pubis)

Büyük dudaklar (Labium majus)

Küçük dudaklar (Labium minus)

Kızlık zarı (Hymen)


Günümüzde kadınların önemli bir kısmı genital bölgelerinden memnun olmasa dahi bunu dile getirmekten çekinir. Bu çekince, zaman içinde güvensizliğe ve farklı psikolojik sorunlara dahi yol açabilir. Dolayısıyla kadınlar kendilerini nasıl rahat ve özgüvenli hissedecekse, bu değişimleri uygulamalıdır.

Genital Estetik İşlemleri Nelerdir?

Genital estetik, oldukça kapsamlı bir konudur. Tıbbın ve teknolojinin gelişmesiyle birlikte, farklı işlemler çok rahat bir şekilde yapılabilir. Bu işlemlerin bir kısmında cerrahi müdahaleler yapılırken, bir kısmında ise lazer türü araçlar kullanılır. Dolayısıyla da kadınların beklentilerinin genel olarak karşılanmasından söz edilebilir. Bazı genital estetik uygulamaları aşağıda yer almaktadır.

Vajinoplasti / Vajina Estetiği ve Vajina Daraltma

Vajina, girilen cinsel ilişkiler ve yapılan doğumlar neticesinde bir takım dezenformasyonlara uğrayabilir. Özellikle doğumlarla birlikte vajinanın normalde çok daha geniş bir hal alması, sık görülen durumlardan birisidir. Bu durum hem kadınların hem de erkeklerin cinsel ilişkiden aldıkları zevkin azalmasına neden olur. Bu ise insanların cinsel yaşamlarında farklı sorunlar çıkması ile sonuçlanabilir. Dolayısıyla bunun genital estetik ile giderilmesi gerekir.

Vajina daraltma için geçmişte cerrahi müdahaleler tercih edilir ve bu müdahalelerde fazla olan doku alınırdı. Günümüzde ise durum biraz daha değişmiştir. Vaijina daraltma, artık lazerler ile çok daha kısa sürede, çok daha etkili bir şekilde gerçekleştirilir. Tamamen acısız olan bu işlem için anestezi de uygulanmaz. Bundan dolayı kadınlar işlem sonrasında direkt olarak normal yaşantılarına dönebilirler. Son dönemlerde lazerin dışında radyofrekans dalgaları ile de bu işlem yapılmaya başlanmıştır. Bu yöntem de oldukça başarılıdır.

Genital Bölge Beyazlatma

Genital bölge, zaman içinde hormonların etkisine bağlı olarak renk değiştirir ve daha koyu bir renk almaya başlar. Bahse konu durum, kadınların önemli bir kısmını rahatsız eder ve kadınlar bu durumdan kurtulmak ister. Bunun için lazer uygulamaları geliştirilmiştir. Bu uygulamalar ile genital bölgenin beyazlaştırılması veya renginin biraz daha açılması mümkün olur. Böylece kadınlar, istedikleri gibi bir genital bölgeye sahip olma imkanı yakalar.

Labioplasti ile Büyük ve Küçük Dudak Estetiği (Labium Estetiği)

Genital bölgeyi oluşturan dudaklara labium adı verilir. Bu bölüm, iki farklı kısımdan oluşur. İlk kısım, dış tarafta bulunan ve daha dolgun olan büyük dudaklardan oluşurken, içte ise daha küçük olan dudaklar vardır. Zaman içinde bu bölümlerde farklı nedenlerden dolayı bazı sarkmaların görülmesi söz konusu olabilir. Bahse konu durum, sadece cinsel ilişki sırasında görüntü bozukluğuna neden olarak rahatsızlık oluşturmaz. Cinsel ilişkinin zorlaşmasına da sebebiyet verebilir. Aynı zamanda mayo ve bikini giyildiği zamanlarda kabartılar oluşmasına neden olur ve kadınların ciddi rahatsızlık yaşamasıyla sonuçlanır.

Buralardaki sarkmalar ve diğer bozulmalar, yapılacak basit bir operasyon ile giderilebilir. Bu sayede dudaklardaki sarkmalar giderilir, eski dolgun hallerine dönmeleri sağlanır ve genital bölgenin daha güzel görünmesi gerçekleştirilmiş olur. Bu işlemden hemen sonra kadınların günlük yaşama dönmesinde herhangi bir mahsur yoktur. Fakat bu bölgenin tamamen iyileşmesi 4-5 haftayı bulabilir.

Doğum Sonrası Oluşan İzlerin Silinmesi

Vajinal doğum esnasında bebeğin kafasının rahat çıkması çok önemlidir. Eğer annenin vajinası dar ve bebeğin kafası buradan çıkamayacak gibiyse epizyotomi uygulanır. Yani genital bölgede kesi oluşturulur. Doğumdan sonra bu kesiler dikilerek kapatılır. Fakat çoğu zaman doğumun sıcaklığıyla dikişler için yeterince özen gösterilmez. Bu durum ise daha sonraki dönemlerde ize neden olur. Kadınlar için genital bölgelerinde yer alan bu izler ciddi sorun teşkil eder ve genital estetik ile bunların giderilmesini isterler.

Doğum sonrasında bu izlerin düzeltilmesi, cerrahi bir işlem ile mümkün olur. Bu işlemde lokal anestezi uygulanır ve skar dokuları çıkarılır. Daha sonra ise dokular düzgün bir hiza ile yeniden dikilir ve bu işlemde estetik dikiş kullanılır. Ayrıca diğer sarkmalar ve doku fazlalıkları da yine bu işlem esnasında alınır. Böylece genel bir estetikten söz edilebilir.

Kızlık Zarının Dikilmesi

Kızlık zarının yeniden dikilmesi de genital estetik olarak kabul edilir. Bu işlem, eşleriyle ilk gece deneyimini yeniden yaşamak isteyenler tarafından talep edildiği gibi evlilik öncesindeki ilişkilerini saklamak isteyenler tarafından da talep edilebilir.

Genital Estetikte Kullanılan Yöntemler

Genital estetik için geçmişte cerrahi yöntemler tercih edilirdi. Bu yöntemler için genellikle lokal anestezi uygulanır ve böylece kadınların ağrı duymaları engellenirdi. Cerrahi müdahalelerle yapılan estetik, 3-4 hafta sonunda kendisini belli ederdi. Yani genital bölgenin düzelmesi için belirli bir zamana ihtiyaç duyulurdu. Ayrıca cerrahi müdahalelerde bir takım komplikasyonların meydana gelmesi de söz konusu olabilir.

Gelişen teknolojinin sunmuş olduğu tıbbi cihazlardan sonra genital estetik için tercih edilen farklı yöntemler geliştirilmiştir. Bunların başında hiç şüphesiz lazerler gelir. Lazer ile yapılan estetikte kadınların ağrı duyması söz konusu değildir. Bu işlem son derece kısa sürer ve etkisi kısa sürede görülür. Ayrıca işlem sonrasında hastaların iyileşmeyi beklemesi de gerekmez. Bütün bunlar, kadınlar için önemli avantajlardır. Lazer haricinde farklı yöntemlerin geliştirilmesi de söz konusudur.

Genital Estetik Kadınların Yaşamını Nasıl Etkiler?

Günümüzde genital estetik, son derece kolay bir şekilde yapılır ve bunun sonucunda kadınların yaşam kalitesinde ciddi iyileşmeler meydana gelir. Bu iyileşmelerden bazılarını şu şekilde sıralamak mümkündür:

Kadınlar, genital estetikten sonra hem cinsel ilişki sırasında hem de normal yaşamda kendilerini daha iyi hissederler. Bu işlemler, kadınların özgüvenlerinin yükselmesinde son derece etkilidir.

Cinsel ilişki sırasında daha fazla zevk almak durumu yaşanır. Ayrıca ilişki sırasında daha önce duyulan acılar tamamen geçer.

Dar kıyafetler giyildiği zaman herhangi bir kabartı oluşmaz ve bu sayede kıyafetler, daha fazla yakışır. Bu ise kadınların kendilerini daha rahat ve mutlu hissetmesi noktasında son derece önemli bir detay olarak dikkat çeker.


Sorularınız

Soru Sor

Doktora Sorun
s