Uzman Doktor Bayan Hemşire Gözetiminde 

Sağlıklı ve Güvenli Randevu İçin

Muayenehane İletişim
Siz Değerli Hastalarımızı Kliniğimize bekleriz.
Randevu ve İletişim için :  
0242 229 34 34 
Online Randevu ve Yorumlar İçin Lütfen Tıklayın...

Ozon Tedavisi ve İnfertilite

İnfertilite ya da bilinen adı ile kısırlık, günümüzdeki en önemli sağlık sorunlarından birisidir. İnsanlar, bu sorun nedeniyle çocuk sahibi olamamaktadır. Bundan dolayı da kısırlığın giderilmesi için farklı tedaviler geliştirilmektedir. Ozon tedavisi de bunlardan birisi olarak dikkat çeker. Yakın zamanda geliştirilen söz konusu yöntem sayesinde, bazı kısırlık durumları çözülür. Böylece insanlar, uzun zaman sonra çocuk sahibi olabilir.

Yapılan araştırmalara göre neredeyse her 10 çiftten birisini kısırlık sorunu ile karşılaştığını göstermektedir. Burada rakam dikkate alındığında ise 50 milyonu aşkın bir rakamdan bahsedilecektir. İnfertilite farklı nedenlerden dolayı meydana gelir ve bunların giderilmesi içinde farklı tedaviler uygulanır.

Ozon Tedavisinin Kısırlığa Olan Etkisi

Ozonun sağlık alanında kullanılmasının uzun bir geçmişi yoktur. Yakın zamanda geliştirilen ozon tedavisi, farklı alanlarda kullanıldığı gibi kısırlıkla mücadelede de kullanılır. Bu tedavi sayesinde farklı nedenlerden dolayı meydana gelen enfeksiyonlar giderilebilir, tüplerin açıklığının artması sağlanabilir, iltihaba bağlı olarak gelişen sorunlar kalıcı olarak tedavi edilebilir. Bu bakımdan son derece etkili bir yöntem olduğu söylenebilir.

Ozon tedavisi uygulandığında vücutta farklı değişimler meydana gelir. Öncelikle kandaki ilgili noktalar uyarılır ve böylece mikroplara karşı olan dirençte ciddi bir yükselme meydana gelir. Mevcut bir virüsün tüm temasları bu işlem ile bozulur. Bu tedavi bir anlamda antibiyotik tedavisine benzetilebilir, fakat hiçbir olumsuz etkisi yoktur. Bunun haricinde çok farklı etkileri de vardır.

İnfertilite tedavilerinde en önemli hususun yumurta ile spermin sorunsuz olarak birleşmesidir. Bunun içinde spermin tüplerden geçmesi gerekir. Aynı şekilde yumurtanın da buradan rahime doğru hareket etmesi çok önemlidir. İşte söz konusu tedavi, buradaki hususları sağlar. Özellikle spermlerin sorunsuz ve kolay bir şekilde tüplerden geçişine imkan verir.

Burada bahsedilen hususların haricinde de söz konusu yöntemin farklı yararları vardır. Çocuk sahibi olamayanlar için önemli bir yöntemdir. Fakat bu yöntemin tam manası ile başarılı olması için işlemi yapan hekimin bu alanda bilgili olması tek başına yetmez. Aynı zamanda ozon tedavisi konusunda tecrübeli de olması gerekir. Böylece ortaya çıkan sonuç daha başarılı olur.

Sorularınız

Soru Sor

Doktora Sorun
s