Randevu ve İletişim için :  0242 229 34 34 


Antalya Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları

Kızlık zarı dikiminden sonra enfeksiyon riskinin minimuma indirilmesi ve işlemin güvenli bir şekilde tamamlanması için mutlaka steril koşullarda uygulanmış olması gerekir. Yetkisi olmayan kişiler tarafından kızlık zarı dikimi yapılamaz. Bu noktada hastaların da iyi bir değerlendirme yapması ve mutlaka alanında uzman bir jinekologa başvurması gerekir. Antalya' da  kızlık zarı dikimi fiyatları ise değişkenlik göstermektedir. Geçici ve kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatları da değişebilir. Bu nedenle kızlık zarı dikiminde fiyatların hastaya özel olarak belirlenmesi en doğrusudur.

Uzman Doktor ve Bayan Hemşire Gözetiminde Sağlıklı ve Güvenli kızlık zarı dikimi 

Muayenehane İletişim
Siz Değerli Hastalarımızı Kliniğimize bekleriz.
Randevu ve İletişim için :  0242 229 34 34 
Online Randevu ve Yorumlar İçin Lütfen Tıklayın... 

Kızlık zarı nedir?  

Kızlık zarı, diğer adıyla hymen; vajen girişinin 1,5 cm. içerisinde bulunan perdemsi  yapıya denir. Kanal şeklindeki vajen duvarı ile çevrelenir. Kızlık zarının çapı yaklaşık 2-3 cm, kalınlığı ise 1-3 mm. arasında değişir. İnce ve gevşek  doku kıvamında olan kızlık zarı, bozulduğunda perdeyi andıran çerçeve kaybolur.  Bu ince perdenin ortası adet kanamasının akması için açıktır ve vajina girişini tamamen kapatmaz. Kızlık zarının yapısı ve yeri her kadında farklıdır. Bu farklılık çeşitli kızlık zarı tiplerinin  oluşmasına neden olur.  


Kızlık zarının önemi nedir?

Kızlık zarının anatomik yapısının ve işlevselliğinden çok sosyolojik boyutu ön plandadır. Pek çok toplumda 'bekaretin simgesi' olarak görülmektedir. 

Kızlık zarı dikimi niçin yapılır?  
Özellikle toplumumuzda çok önemli bir yer tutulan kızlık zarı pek çok nedenden dolayı diktirilmek istenebilir. Bu nedenler, kişinin kendisini psikolojik olarak rahat hissetmek istemesi ve toplum baskısında kurtulmak istemesinden kaynaklanmaktadır. Eğer kızlık zarı nedir, ne işe yarar, nasıl dikilir sorularının cevaplarını merak ediyorsanız,  vereceğimiz bu bilgiler, aklınıza takılan tüm soruların yanıtlarını verecektir. Kızlık zarı dikimi  ile ilgili  sorununuzun  pratik çözümüyse Antalya'daki  muayenehanemize  gelerek   yüz yüze ve daha ayrıntılı bir görüşme sonrası  ulaşabilirsiniz.  Muayenehanemizde   steril koşullarda,  iyi teknikler kullanılarak ve  işlemin mutlak  gizliliği sağlanarak sorununuza  kesin çözüm bulabilirsiniz.

Kızlık zarı (Hymen) çeşitleri: 


Yuvarlak kızlık zarı (Anüler Hymen): 

Ortasında bir delik bulunan halka şeklindeki kızlık zarına denir. Ortadaki delik yeterince büyükse zar penisin geçişi ile yırtılmayabilir. Halk arasında tabir edilişi ile “esnek zar” tıp literaüründe ise “hymen duhule müsait” denir. Çoğunlukla görülen hymen şekli budur. Görülme sıklığı % 60-95 civarlarındadır. 

Yarım Ay Kızlık Zarı (Kresentrik Hymen): 

Kızlık zarı yarım ay şeklindedir.  Üst kısımda zar daha incedir veya hiç yokken arka kısımda belirgindir. Görülme sıklığı değişiklik göstermektedir. Bu tür zarlar genelde ilişki sırasında yırtılmaz

Deliksiz kızlık zarı (İmperfore Hymen):

Vajina girişi tamamen kapalıdır hymenin ortasında delik yoktur. Bu zara sahip kişiler hiç adet kanaması görmezler. Kanama vücut dışına atılamaz ve hymen arkasında vajina içinde adet kanı birikir. Oldukça ağrılı bir durumdur ve cerrahi işlemle zarın açılması ile sorun giderilir.

Ara Bölmeli Kızlık Zarı (Septalı Hymen): 

Kızlık zarının orta kısmında boşluğu bölen, zara ait ara bir doku parçası vardır. Görülme sıklığı %1,5-5 arasındadır.

Yarım Ara Bölmeli Kızlık Zarı:

Yarım ara bölmeli kızlık zarı türünün işlevsel açıdan bir önemi yoktur. Yalnızca tesadüfen jinekolojik muayenelerde görülebilmektedir.

Kribriform Hymen: 

Görüntüsü ile adeta bir “delikli kalbur”  formundadır.  Hymenin ortasında birden fazla delik vardır.. 

Mikroperfore Hymen: 

Zarın ortasındaki bulunan delik oldukça küçüktür. Adet kanaması ağrılı olur. Bazen cerrahi müdahale ile zarı açıklığının genişletilmesi  gerekebilir.

Dentiküler Kızlık Zarı :  

Son derece nadir görülen bu durumda kızlık zarının deliği ilginç bir hal almıştır.

Fimbrial Kızlık Zarı :

Kadınlarda fallop tüpünün son kısmı "fimbria" olarak bilinir. Bu çeşit kızlık zarında da 

görünüm tüpün fimbriasına benzer.

Dudak Şeklinde Kızlık Zarı:

Kızlık zarı içindeki delik "dudak" şeklindedir. Çok çok nadir bir kızlık zarı görünümüdür. 

Multipar Hymen: 

Normal doğum yapmış kadınlarda kızlık zarı doğuma bağlı yırtılır ve geriye kalan kısımlar “karinkül hymen artığı” olarak adlandırılır.

Neden insanlarda bu kadar çok kızlık zarı (hymen) çeşidi var?

Nasıl her insanın uzuvları birbirinden farklı ise kızlık zarının da pek çok çeşitlerinin olması doğaldır. Hatta çok daha farklı kızlık zarı türleri, yapılan jinekolojik muayeneler sırasında tesadüfen görülebilmektedir.

Esnek zar nedir?
Bazı kadınlarda kızlık zarının elastikiyeti fazladır. Bu kadınlarda ilk ilişkide herhangi bir kanama olmamaktadır. Bu durumda  esnek zar olduğu düşünülür.  Kadınların en az yüzde onunda kızlık zarı esnektir ve bu nedenle ilk ilişkide kanama olmaz. Ancak bu durum toplumumuzun geneli tarafından bilinmemektedir. Bazı bölgelerimizde halen 'çarşaf gösterme adeti' devam ettiğinden esnek kızlık zarı durumu sorun yaratabilmektedir.

Kızlık zarı geride ne demek?

Kızlık zarı genellikle 1.5-2 cm. içeride yer almasına rağmen bazı kadınlarda, özellikle de kilolu olanlarda kızlık zarı 3-4 cm içeride olabilmektedir. Bu duruma geride kızlık zarı denir.

Kızlık zarı türleri sağlık sorunu mudur?

Hayır.  Kızlık zarının yapısının az görülen türden olması genellikle jinekolojik muayenelerde tesadüfen farkedilmektedir. Bu anatomik yapının kişiye bir zararı bulunmaz.

Ancak yüksek kenarlı, sert yapılı, septalı zarlar kişilerde ilişki sırasında zorlanmalara ve vajinismus sorununa neden olabilmektedir.

Vajinismus denilen "cinsel ilişkiye girememe problemi" psikolojik nedenlerden başka kızlık zarındaki yapısal (anatomik) nedenlere de bağlı olabilir.

Tüm bu nedenlerle; evlenmeden veya ilk cinsel tecrübeyi yaşamadan önce tüm kadınların kızlık zarı türleri açısından basit bir muayene için jinekoloğa başvurmaları önerilmektedir.

Kızlık zarının yırtılması nasıl olur? Kızlık zarı nasıl bozulur?

* Cinsel ilişki sırasında, 

* Vajina içine yabancı bir cisimin sokulması sırasında,

* Masturbasyon sırasında parmağın veya bir cismin  vajen içerisine doğru fazlaca ve sertçe itilmesi ile, 

*Düşme veya çarpma sonucunda vajina iç tarafına doğru darbe alınması ile

kızlık zarı yırtılabilir. 

Doğru bir deyişle "kızlık zarının bütünlüğü bozulabilir".

Kızlık zarının patlaması nedir?

Aslında kızlık zarının kırılması veya patlaması diye bir kavram yoktur. Yöresel tanımlamalardır. Bu tür kavramlar yalnızca kişilerin ilk gece ile ilgili korkularını arttırmaktan başka bir anlam ifade etmez.

Kızlık zarının zedelenmesi nedir? Kızlık zarının zedelenmesi nasıl olur?

Kızlık zarının kısmi bozulması ile olan duruma denir. Zedelenme de anatomik bütünlük tam bozulmamıştır. Yani kişi halen bakiredir. Diğer bir deyişle yırtık Vajen duvarına kadar inmemiştir daha yüzeyseldir. 

Kızlık zarı zedelenmesi ile kanama olur mu?

Evet. Kızlık zarı zedelenmesine bağlı olarak az miktarda (genelde bir kaç damla) kanama olmaktadır

Kızlık zarının yırtılması ve zedelenmesi arasındaki fark nedir?Kızlık zarının yırtılması durumunda vajen duvarına kadar inen bir yırtık oluşur.  Zedelenmesinde ise oluşan yırtık tam olarak vajen duvarına kadar inmez. Kızlık zarı zedelenmelerinde oluşan hasara 'çentik' adı verilir. Kızlık zarında çentik olması bekaretin devam ettiğini gösterir. Yırtık varsa bekaret kaybolmuştur. Her ikisi arasındaki fark  jinekolojik muayene ile ( bekaret testi)  anlaşılır. 

Kızlık zarı zedelendikten sonra yeniden kanama olur mu? 

Evet. Kızlık zarı zedelenmesi sonrasındaki  cinsel ilişkide yırtılma olacağı için kanama beklenir. 

Sürtünme veya masturbasyon ile kızlık zarı yırtılır mı?

Hayır.  Cinsel ilişkide penis vajina içine girmeden yalnızca sürtünme ile veya masturbasyon sırasında vajina içine parmak veya yabancı bir cisim sokulmadan yalnızca dışarıdan yapılan masaj ile kızlık zarı yırtılmaz. 

Hem sürtünme hem de masturbasyon sırasında yaşanan orgazm sonucunda bazan rahim içinden bir kaç damla kan da gelebilir. Bu durumda da kişilerde kızlık zarının yırtıldığına dair şüpheler ortaya çıkabilir. Kesin ayrım için jinekolojik muayene (bekaret testi) ile anlaşılır. Jinekolojik muayene sırasında yapılan kızlık zarı muayenesinde önceden gelmiş olan kanın  rahim içinden mi yoksa kızlık zarından mı geldiği anlaşılır.    


Rüya veya masturbasyon sırasında orgazm olmak kızlığa zarar verir mi?

Hayır.  Rüyada veya mastürbasyon sırasında orgazm olmak kızlık zarının bütünlüğünün bozulmasına neden olmaz. Bazen bu durumlarda oluşan leke tarzı kanamalar orgazm sırasında oluşan rahim kasılmalarına bağlıdır. Bunun bir önemi yoktur ve kızlığa da zarar vermez. 

Bekaret nedir?

Bekaret; hiç cinsel ilişkiye girmemiş veya vajina içine yabancı bir cisim uygulamamış kişilerin kızlık zarının bütünlüğünün korunduğu duruma denir.

Bakire nedir?

Kızlık zarı bütünlüğü korunan yani kızlık zarı ilişki veya bir zorlama ile bozulmamış kişilere "bakire" adı verilir.  Diğer bir deyiş ile bekaretini koruyan kişilere bakire denir.


Kızlık zarı kanaması ne renktir?

Kızlık zarı kanaması hafif açık kırmızı, pembe renkte olmaktadır. 

Kızlık zarı yırtılması nasıl anlaşılır?

Kızlık zarının hasar görüp görmediğini, diğer bir söylemle  yırtılıp yırtılmadığını ancak Kadın  Hastalıkları ve Doğum Uzmanının muayenesi ile anlaşılır. Kızlık zarının hasar gördüğünü tıbbı bilgisi olmayan kişiler anlayamaz. Kızlık zarının bozulduğunu doktor nasıl anlar?  diye merak edebilirsiniz.  Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı  bu değerlendirmeyi ancak Jinekolojik Masada  muayene işlemi ile  anlayabilir. Kadın Hastalıkları Uzmanı, vajina iç dudaklarını dışarıya ve öne çekerek kızlık zarını görür,  hasar olup olmadığını bu şekilde  anlayabilir. Bu muayene dışında kızlık zarını; ultrason, röntgen ya da tomografi gibi yöntemlerle değerlendirmek mümkün değildir. Antalya'daki muayenehanemize gelerek kızlık zarı kontrolü yaptırabilir, eğer kızlık zarı dikimi talebiniz varsa konu hakkındaki detayları bizden en sağlıklı  şekilde öğrenebilirsiniz. 

Kızlık zarı nasıl dikilir?


Cerrahi bir işlem olan kızlık zarı dikimi  vajinal girişin  1-2 cm iç kısmında  gerçekleştirilir. Antalya kliniğimizde yapılan ön muayene sonrasında doku bütünlüğünü kaybetmiş ya da herhangi bir nedenden dolayı yırtılmış olan kızlık zarı kişinin  isteği  doğrultusunda kısa bir sürede dikilir. Vajina girişinde bulunan ve perdeye benzeyen bu dokunun dikilmesiyse ağrısızdır  ve kısa sürede gerçekleşir. Bu işlemin en temel amacı onarım sonrası ilk ilişkide kanama yaşanmasını sağlamaktır. Kızlık zarı dikimi sonrasında da hastalarımıza yapmamaları gereken durumlar hakkında bilgi verir, gerekli görürsek aralıklı bir şekilde muayeneye çağırırız. Eğer bu muayenelerde zar dokusunda sorunla karşılaşırsak ek dikişler atarak kızlık zarı dikiminin en iyi şekilde sonuçlanmasını sağlarız. 

Kızlık zarı dikimi ne kadar sürer?

Kızlık zarı dikimini çok kısa bir sürede gerçekleşir. Eğer kalıcı kızlık zarı dikimi isteniyorsa işlem en fazla 30 dakika, geçici kızlık zarı dikimi isteniyorsa işlem en fazla 10 dakika sürer. Hazırlık ve muayene aşamasını da hesaba kattığımızda  yaklaşık 1 saatlik sürenin sonunda bütün işlem bitmiş olur. Attığımız dikişlerin eriyen özellikte olmasından dolayı kızlık zarı dikimi sonrası dikiş aldırma gibi bir işlem olmaz.  Kişi kızlık zarı dikimi için Antalya Kızlık Zarı Merkezi'ne  geldikten yaklaşık bir  saat sonra günlük hayatına  kaldığı  yerden devam edebilir.


Kızlık zarı dikimi Antalya:

Antalya'da kızlık zarı dikimi ile ilgili  istekleri yerine getiriyor, hem fiziksel hem de psikolojik olarak kişilerin yanında oluyoruz. Kızlık zarı dikimi Antalya’daki merkezimize  ağrısız ve acısız bir şekilde gerçekleştiriyor ve çok kısa sürede tamamlıyoruz. Dolayısıyla kişi  günlük hayatına kaldığı  yerden kolayca devam edilebiliyor. Cerrahi bir onarım olan kızlık zarı dikimi asla zorlu bir operasyon olarak anılmamalıdır.  Kızlık zarı dikimi Antalya’daki Kızlık zarı dikim merkezimiz tarafımızca özenerek,  ileri bir  titizlik ve  büyük gizlilik içinde yapılmaktadır.

Kızlık zarı dikimi çeşitleri:

Kızlık zarı dikimi  temelde iki çeşidi vardır. 1- Geçici kızlık zarı dikimi  2- Kalıcı kızlık dikimi.    Bu farklılık  daha  çok işlem sonrası ilk muhtemel cinsel ilişkinin ne kadar zaman sonra olacağı ile ilgilidir. Eğer birkaç gün içinde cinsel ilişki olacaksa geçici kızlık zarı dikimi tekniği önerilir. Cinsel ilişki bir ay veya daha uzun bir zaman sonra olacaksa kalıcı kızlık zarı dikimi  önerilir.  Hangi kızlık zarı dikimi  yapılacağı gerekli bilgilendirmeden sonra tamamen kişinin tercihine bırakılır.  Ayrıca tekniğe göre  kızlık zarı dikimi süresi ve maliyetleri de farklılık gösterir. 

Hangi kızlık zarı dikimi tercih edilmeli?

Bu konuda farklı görüşler olmakla birlikte kalıcı kızlık zarı dikiminin daha güvenli olduğunu söyleyebiliriz. Cinsel ilişkinin ne kadar zaman sonra olacağı ve maliyette tercih belirleme açısından önemli bir husustur. 

Geçici kızlık zarı dikimi ne zaman yapılır?

Halk arasında aciliyet belirten bir durum olarak adlandırılan geçici kızlık zarı dikimi genellikle düğüne az bir vakit kala uygulanır. Çoğunlukla bir kaç gün içinde cinsel ilişki olacaksa  geçici kızlık zarı dikimi tercih edilebilir. 

Geçici kızlık zarı dikimi nasıl yapılır?

Geçici kızlık zarı dikiminde  kızlık zarının olduğu bölgeye gizli ve hissedilmeyen dikişler atılarak  hymen parçaları birbirine yaklaştırılır  dolayısıyla vajina girişi  daraltılmış olur. Bu işlemden kısa bir süre sonra olacak  cinsel ilişki ile vajina genişler buna bağlı olarak geçici dikiş ile yaklaştırılmış olan  hymen dokusu yırtılır sonuçta kanama gerçekleşir. Dikişler ise cinsel birleşme sırasında hissedilmez.  İşlem kısa sürer, genel anestezi gerektirmez. Muayenehane ortamında güvenle yapılabilir.  Gizlilik sağlanır.  Ayrıca kalıcı kızlık zarı dikimine göre daha düşük maliyetlidir. 

Kalıcı kızlık zarı ne zaman yapılır? 

Kızlık zarı dikim çeşitlerinden biri olan kalıcı kızlık zarı dikimi genellikle kısa  bir süre içinde cinsel ilişki veya  düğün planı olmayan kişiler  tarafından tercih edilir. Bu işlemle yırtılan, hasar gören kızlık zarı onarılır. Bu onarımın  sonuçları uzun sürelidir. Onarımdan sonra  çok uzun yıllar  cinsel  ilişki olmazsa da kızlık zarının sağlamlığı   devam eder. Kalıcı kızlık zarı dikimi yaptıranların yorumları da kızlık zarı onarımının genellikle ne kadar süre kalıcı olduğuyla ilgilidir. Bu teknik bu soruna en iyi yanıtı  vermektedir.   

Kalıcı kızlık zarı dikimi nasıl yapılır?

Kalıcı kızlık zarı dikimi  farklı  2 teknikle yapılır.  Bunlardan birincisi  flep kaldırma yöntemi, ikincisi ise doku parçalarının ince işlemle dikme tekniğidir. Kalıcı kızlık zarı dikimi talep eden kişide yeterli miktarda  kızlık zarı kalıntısı yoksa flep tekniği  tercih edilir.  Ancak  tüm vakalarda bu teknik uygulanabilir. Sonuçları  gayet iyi ve kalıcıdır.   Bu teknikte vajina içerisinde kızlık zarının olması gereken yerde bulunan doku kaldırılır  ve doku  yerine kızlık zarının eski haline gelmesi için dikim işlemini gerçekleştirilir. Üç flep yöntemi ise flep tekniğinin geliştirilmiş bir şeklidir. Üç kat dikiş ve mikrocerrahi ile kızlık zarı dikimi teknikleri  uygulanarak  yeni bir kızlık zarı oluşturulur.  İkinci teknikte yine  mikrocerrahi ile kızlık zarı dikimi  yönteminden faydalanarak  yeterli sayı ve boyutta hymen  kalıntısı değerlendirilerek kızlık zarı dikimi gerçekleştirilir. Bu durum bir kez veya  az sayıda cinsel  ilişki yaşamış kişilerde mümkündür.  Kalıcı kızlık zarı dikimi yaptıranların yorumları genellikle kendilerini daha iyi hissetmek ve uzun vadede bu fikre alışmak  olduğu yönündedir. 

Kalıcı kızlık zarı dikimi kesin sonuç verir mi?

Kalıcı kızlık  zarı dikimi  mikrocerrahi tekniklerle desteklenmiş üç flep yöntemi ile yapılırsa kesin sonuç verir. Kesin sonuç veren bu işlem sonrasında  kızlık zarı cinsel ilişkiye girilene kadar doku bütünlüğü korunarak kalır. Ne zaman yapılırsa yapılsın , ne kadar geç veya erken olursa olsun ilk cinsel ilişkide kızlık zarı kanaması olur 

Kalıcı kızlık zarı dikiminden sonra nelere dikkat etmek gerekir?

Kızlık zarı dikimi sonrasında kişi ne kadar kısa sürede günlük hayatına dönerse dönsün dikkat etmesi gereken bazı hususlar vardır.  Öncelikle belirtmek gerekir ki kızlık zarı dikimi sonrası pansuman uygulaması yapılmaz. Dikim sırasında atılan dikişler hem çok ince hem de eriyebilen  yapıda olduğu için işlem sonrası ciddi bir kanama da yaşanmaz. Bu nedenle kızlık zarı dikimi sonrası pansuman uygulaması planlanmaz.  Sadece genital bölgeyi koruyacak ve bakterileri uzaklaştıracak küçük önerilerde bulunulur. 

Kalıcı kızlık zarı dikimi sonrası dikkat edilmesi gerekenler:
Bir ay süreyle bacak açmama. Gerçi üç flep tekniği ile kalıcı kızlık zarı dikimi yapıldıysa bu konuda da rahat olunabilir. Bir ay kadar bisiklete binmeme, araç kullanmama, aktif spor yapmama. Bu bir aylık sürede küvette banyo yapmama, deniz ve havuz gibi yerlere girmeme de oldukça önemlidir. Geçici kızlık zarı dikiminden sonra cinsel ilişkiye dek spor önerilmez. Özellikle geçici kızlık zarı dikimi sonrası dikkat edilmesi gerekenler arasında şiddetli ıkınma, öksürük ve hapşırma yer alır. Bu gibi durumlar kızlık zarı dikişlerine  zarar verebilir. Kişi bu sürelerde kabız olmamaya özen göstermeli ve bol lifli gıdalar tüketmelidir. 

Kızlık zarı dikimi iyileşme süresi:

Detaylara dikkat eden kişilerce daha hızlı bir şekilde gerçekleşir. Bu süreç içerisinde giyim konusuna da büyük oranda önem vermek gerekir. Genital bölgenin nemlenmesine neden olan dar ve naylon kıyafetlerden kaçınılmalıdır.  Kızlık zarı dikimi iyileşme süresi boyunca kişi pamuklu, bol ve içerisinde rahat ettiği kıyafetleri tercih ederek doku iyileşmesine yardımcı olmalıdır. 

Kızlık zarı dikimi sonrasında merak edilenlerden biri de tuvalet temizliğidir. Kızlık zarı dikimi sonrası tuvalet temizliği vulvadan makata doğru  gerçekleşmelidir.  Ayrıca kızlık zarı dikimi sonrası tuvalet temizliğinin en önemli aşamasıysa kurulamadır. Kurulama işlemi güzelce yapılmalı ve bölgenin nemli kalması önlenmelidir. 

Kızlık zarı dikiminden sonra karşılaşılan durumlardan biri de ufak çaplı kanamalardır. Dikim işleminden sonra lekelenme tarzında gerçekleşen kanamalar yaşanabilir. Bu lekelenmeler iyileşme gerçekleştikçe  azalır ve sonunda kaybolur. Ancak kanama yoğun bir şekilde gerçekleşiyorsa kesinlikle bu durumun bildirilmesi gerekir. Aşırı kanama sonrasında gerçekleştirilen muayene sonrasında eğer gerekli görülürse ek dikişler atılabilir.

Kızlık zarı dikimi ardından  10 - 15  gün  vulvada kaşıntı olabilir.  Kızlık zarı dikimi sonrası kaşıntı ciddi anlamlara yorulmamalı ve sabırlı olunmalıdır. Eğer kızlık zarı dikimi sonrası kaşıntı miktarında azalma yerine sürekli bir artış  gelişirse bu durum  bildirilmeli  ve Antalya'daki kızlık zarı dikim merkezimize   gelerek kontrol olmalıdır. 

Kızlık zarı dikimi sonrası enfeksiyon olur mu?

Tüm cerrahi işlemlerden sonra ne kadar dikkat edilirse edilsin az bir oranda enfeksiyon gelişebilir. Özellikle işlem öncesi vajinal  bölgede  gizli  bir enfeksiyon varsa işlemle birlikte bu enfeksiyon daha da artmış bir şekilde karşımıza çıkabilir. Bu durumda  önemli olan enfeksiyonu anlamak  ve gerekli tedaviye gecikmeden  başlamak olacaktır.  Enfeksiyonu anlamak  belirtileri bilmekle mümkündür.  Sarı, yeşil renkte, kötü kokulu bir akıntı uyarıcı işaretlerdir.  Nadiren ateş ve şiddetli ağrıda bir belirti olarak karşımıza çıkabilir. Bu durumlarda Antalya'daki kızlık zarı dikim merkezimize başvurulmalıdır. Uygun ilaçlarla enfeksiyonun geriletilmesi mümkün olacaktır. 

Kızlık zarı dikimi kimlere yapılır?

Kızlık zarı dikimi 18 yaşını doldurmuş her kese  uygulanabilir. Kızlık Zarı dikimi için herhangi bir üst yaş sınırı da bulunmaz. Ayrıca kızlık zarı dikimi için evli ya da bekar olmakla herhangi bir farklılık oluşmaz veya sorun  teşkil etmez. Daha önceki dönemlerde kürtaj yaptırmış ya da doğum gerçekleştirmiş kişilere de kızlık zarı dikimi uygulanabilir. Son dönemlerde yoğun bir ilgi gören vajina estetiği sırasında dahi kızlık zarı dikimi uygulanabilir ve bu seçimi tamamen kişilere bırakırız. Kızık zarı dikimi  talebini tamamen kişilere bırakır ve bunu neden istediklerini sorgulamayız. Özel hayatın dokunulmazlığına inanır ve bu doğrultuda hareket ederiz.  

Kızlık zarı dikimi kimlere yapılmaz?

Yasal yaş sınırının 18 olmasından dolayı kızlık zarı dikimi işlemi 18 yaş ve altındaki kişilere uygulanmaz.  Ayrıca  vajinal  alandaki önemli bir enfeksiyon kızlık zarı dikimin bir süre ertelemeye neden olabilir. Uygun tedavi  verildikten ve enfeksiyon iyleştikten sonra kızlık zarı dikimi gerçekleştirilir. Kan sulandırıcı ilaç kullanan kişilerde de kızlık zarı dikimi  ilacın bırakılıp vücuttan atıldığı ileri bir tarihe ertelenir. 

Kızlık zarı dikimi anlaşılır mı? 

Kızlık zarı dikimi konusunda en çok merak edilen sorulardan biri de işlemin eş veya partner  tarafından cinsel birleşme sırasında ya da herhangi bir durumda anlaşılıp anlaşılmayacağıdır. Kızlık zarı dikimi anlamak düşünüldüğü kadar kolay değildir. Kızlık zarı dikimini ancak  Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı muayene ederse  anlayabilir.  Kalıcı kızlık zarı dikimi iyi bir teknikle yapıldıysa eşin veya partnerin anlaması mümkün değildir. Ancak geçici kızlık zarı dikimlerinde eşin veya partnerin kızlık zarı dikimi ile ilgili  bilgisi  varsa nadiren şüphelenme mümkün olabilmektedir.  Kalıcı kızlık zarı dikiminde eriyen, ince dikişler kullanıldığı için  bir süre sonra bu ipler eriyecektir. Dolayısıyla yaklaşık bir ay gibi bir süreden sonra dışarıdan bakarak herhangi  bir dikişi  görmek mümkün değildir. Ayrıca dışarıdan bakarak kızlık zarının onarıldığı da anlaşılamayacaktır. Cinsel ilişki sırasında ise  kızlık zarının onarıldığını eşin hissetmesi  veya anlaması asla mümkün değildir. 


Kızlık zarı dikiminin psikolojik faydası:
Kızlık zarı toplumumuzda büyük bir öneme sahip ve bu önemden dolayı özellikle genç kızlar evlilik dışı yaşadıkları cinsel ilişki sonrasında karamsarlığa kapılarak, üstlerinde büyük bir baskı hissedebiliyor. Kızlık zarı dikimi bu baskının hafiflemesini sağıyor ve yaşanması muhtemel pek çok olumsuzluğun önüne geçiyor. Bu operasyon sonrasında kişi kendini daha iyi hissediyor ve kendini yargılamayı, suçlamayı bırakıyor. Aslında hayatın bir parçası olan cinsel ilişki sonrasındaki yaşanan bu durum her ne kadar yanlış olsa da bazı değerlerin toplumda edindiği yer kızlık zarı dikimini akıllara getiriyor. Kızlık zarı dikimi kadınların daha iyi hissetmelerini sağlıyor. Ayrıca ikinci evliliğini yapmak isteyen kadınlar tarafından da kızlık zarı dikimi talebiyle sıkça karşılaşıyoruz. Kendilerine yeni bir sayfa açmak ve eşiyle geçmişi unutmak isteyen kadınlar kızlık zarı dikimi sayesinde bu isteklerini gerçekleştirebiliyor. 


Kızlık zarı dikimi acı verir mi?

Kızlık zarı dikimi cerrahi bir operasyon olduğu için bu işlemin acı verip vermediği merak edilir. İşlem sırasında lokal ya da genel anestezi yöntemlerinden birini uygulayarak kişilerin acı hissetmesinin önüne geçeriz. Oldukça basit aşamalara sahip olan bu işlem sırasındaki anestezi yöntemini ise genellikle işlemi uygulatacak kişinin kararına bırakırız.  Ancak  çoğunlukla; gerek kalıcı gerek geçici kızlık zarı dikimi genel anesteziyi gerektirmez. Her iki dikimde lokal anestezi ile ağrısız ve konforlu bir şekilde yapılabilir.  Bazen lokal anestezi yapılsa da sedasyon ilemi  dediğimiz kişiyi  müdahale süresince sakinleştiren ilaçları uygulayabiliriz. Ancak kişi özel nedenlerle genel anestezi tercih ederse işlem öncesi altı saat süreyle aç ve susuz olunmalıdır. İlaçlar damar yoluyla yapılır.  Lokal  anestezide ise enjeksiyon  kızlık zarı ve çevresine uygulanır. Lokal anestezi öncesi aç veya susuz olmaya gerek yoktur. 

Antalya kızlık zarı dikimi fiyatları 2019:

Antalya Kızlık zarı dikimi fiyatları 2019  yılında önceki yıllara oranla artış gösterse de her muayenehane veya  klinik  farklı fiyatlar uygulayabiliyor.  Bu nedenle Antalya kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında bilgi almak için Antalya kliniğimize gelebilir ya da iletişim numaralarımızdan bize ulaşarak en doğru cevapları alabilirsiniz. Kızlık zarı dikimi fiyatları 2018 yılı için ne kadar ayrıntılı ve özel sorularınız varsa da  Antalya'daki kızlık zarı dikim merkezimize gelerek detaylı bilgiler edinebilirsiniz. 

Kızlık zarı çıkarılması nedir?

Himenektomi Operasyonu olarak adlandırılan kızlık zarının alınması çoğunlukla tıbbı bir zorunluluktur.  Halk arasında bekaretin alınması, ameliyatla bozulması, kızlığın çıkarılması gibi isimlerle anılan bu işlemi kişinin sağlığına kavuşması için yaparız. 2000’de bir oranda görülen İmperfore Hymen olarak adlandırılan  kızlık zarının tamamen kapalı olduğu bu durumda adet kanı vücuttan dışarıya atılamaz. Dışarı atılamayan adet kanı rahim içerisine ve vajinaya  birikmeye başlar. Uzun süre tedavi edilmezse kısırlığa ve daha ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir.  İmperfore Hymen'i olan kişilere Kızlık Zarı Çıkarılması Ameliyatı uygulayarak sağlıklarına kavuştururuz. 

Kalın kızlık zarı ameliyatla alınır mı?

Kalın Kızlık Zarı  diğer adıyla Rijid Hymen  durumu cinsel ilişkinin ağrılı bir şekilde gerçekleşmesine neden olabiliyor. Bazen cinsel ilişkinin gerçekleşmesine de engel olabiliyor. Bu sorunu çözmek için cerrahi yönteme başvurmak gerekebiliyor. Bu gibi şikayetlerle gelen hastalarımızda Kalın Kızlık Zarı tespit edersek  ameliyatla Kalın Kızlık Zarını alarak sorunu çözüyoruz. Toplum içinde  Vajinismus bazen kalın kızlık zarıyla karıştırılabiliyor. Ancak vajinismus asla  kızlık zarı alınarak çözülecek bir durum değildir. Vajinusmusun farklı tedavi yöntemleri  vardır. Çoğunlukla Cinsel Terapi yönteminden faydalanarak problem düzeltilebilir.  

Antalya’da kızlık zarı dikimi yaptıranların yorumları:

Antalya kliniğimize gelerek kızlık zarı dikimi yaptıran hastalarımız işlem sonrasında kendileri daha iyi hissettiklerini dile getiriyorlar. Kızlık zarı dikimi yaptıranların yorumları üstlerindeki toplumsal baskıyı atmalarından dolayı genellikle olumlu yönde oluyor. Kalıcı kızlık zarı dikimi sonrasında kontrollerine gelen hastalarımız kendilerinden daha emin ve özgüvenlerini tekrar kazanmış  oluyorlar. Bu da gösteriyor ki kızlık zarı dikimi; aslında en çok sağlıklı bir psikoloji için gerekli olabiliyor. Özellikle bekaret baskısı bulunan kadınların ilk gece kanaması konusundaki endişeleri kızlık zarı dikimiyle ortadan kalkıyor. Antalya’daki kızlık dikim merkezimizde  kızlık zarı dikimi yapanların yorumları genellikle evliliklerinde yaptıkları olumlu başlangıçların onları mutlu ettiği yönündedir.


BURADA BAHSEDİLEN YÖNTEMLERİN İSTENİLEN SONUÇLARI VERMESİ İÇİN İŞLEMİ YAPAN HEKİMİN İYİ BİR KADIN HASTALIKLARI VE DOĞUM UZMANININ OLMASI GEREKİR. DOLAYISIYLA İNSNALARIN TEDAVİ İÇİN HERHANGİ BİRİSİNİ DEĞİL, ALANINDA KENDİSİNİ KANITLAMIŞ VE UZMANLIK SEVİYESİ YUKARIDA OLAN BİR KADIN HASTALIKLARI VE DOĞUM UZMANINI TERCİH ETMESİ GEREKİR. BÖYLECE İNSANLARIN BEKLENTİLERİ TAM MANASIYLA KARŞILANICAKTIR. LÜTFEN KENDİNİZİ İYİ BİR HEKİME EMANET EDİN. 

KLİNİK İLETİŞİM VE RANDEVU : 0242 229 34 34   &    0532 643 44 08 


Sorularınız

Soru Sor

Doktora Sorun
s