İdrar Kaçırma Ameliyatları

Kadınların yaşamış olduğu en önemli sağlık sorunlarından birisi idrar kaçırmadır. Evet, bu durum bir sağlık sorunudur ve ilgili organlardaki sorundan dolayı meydana gelir. Bunların giderilmesi için ise idrar kaçırma ameliyatları yapılmakta ve sorun çözülmektedir.

İdrar kaçırma, son derece önemli bir sorundur. Bu sorundan dolayı kadınlar sürekli ped ya da bez kullanmak zorunda kalır. Günlük yaşantıları da son derece olumsuz etkilenir. Ev dışarısına çıkma fikri onlar için korkutucu olabilir. Bütün bunlar ise hastanın psikolojik olarak etkilenmesine neden olur. Psikolojik sıkıntılar ise çok daha ciddi sağlık sorunlarını beraberinde getirebilir. Bütün bunlar dikkate alındığında, ilgili sorunun hızlı bir şekilde giderilmesi gerekir. Bunun kalıcı çözümü ise idrar kaçırma ameliyatları olarak ifade edilebilir.

İdrar Kaçırma Nedenleri

İdrar kaçırmanın kendi içinde farklı türleri vardır. Bunlara bağlı olarak idrar kaçırma nedenlerinin farklılık gösterdiği söylenebilir. Fakat en sık görülen durumun nedeni idrar torbasının bağlarının ve pelvik kaslarının zayıflamasıdır. Burada stres tipi idrar kaçırma durumu vardır. Öksürme ve aksırma gibi durumlarda idrar kaçırılması görülür.

Bir diğer hastalık türü ise sıkışma tipi idrar kaçırma olarak ifade edilir. Burada idrar torbası dolarken tam olarak tespit edilemeyen bir nedenden dolayı kaslar kasılır ve kişide ani bir sıkışma meydana gelir. Bunun sonucunda ise kişiler tuvalete yetişemez.

İdrar Kaçırma Ameliyatları Nasıl Yapılır?

İdrar kaçırma ameliyatları, hastanın durumuna göre farklı şekillerde yapılan bir prosedür olarak dikkat çeker. Burada temel husus, sorunun tespit edilmesi ve bunun giderilmesidir. Genel olarak idrar torbasında meydana gelen bozulmalar ve buradaki bağlarda oluşan zayıflıkların giderilmesi söz konusudur. Bunun sonucunda ise kişilerin idrar kaçırmaları büyük ölçüde giderilir.

Ameliyatların başarı oranı oldukça yüksektir. Hastaların sorunlarının kalıcı olarak giderilmesi söz konusudur. Bundan dolayı son yıllarda bu operasyonların sayısının bir hayli arttığının bilinmesi gerekir. Başarılı sonuç almak için ise mutlak surette alanında uzman bir hekimin tercih edilmesi çok önemlidir. Bunun haricinde ise yine kaliteli bir klinikte operasyon olunmalıdır. Böylece süreç sorunsuz olarak tamamlanacaktır.

Sorularınız

Soru Sor

Doktora Sorun
s